W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kiermasz Wielkanocny w Dziembówku

15.04.2014

Kiermasz Wielkanocny w Dziembówku

Po raz pierwszy w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 w Wiejskim Domu Kultury w Dzimbówku odbył się Kiermasz Wielkanocny. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Przewodniczącą Bożeną Jaworską na czele. Wystawa była zorganizowana perfekcyjnie. Można było zobaczyć propozycję pięknie udekorowanego stołu Wielkanocnego i wiele niepowtarzalnych wyrobów. Wśród wszystkich ozdób największe powodzenie miały ręcznie robione wielkanocne ozdoby, kolorowe pisanki ze styropianu, stroiki świąteczne, zajączki, kurczaczki, baranki czy też palmy. Cena prac była przystępna. Osoby, które nie były zainteresowane kupnem mogły „pocieszyć oko” i poszukać własnych inspiracji na dekoracje świąteczne. Były też smakołyki! Produkty regionalne, które przywracają naszej kuchni często zapomniane, domowe wypieki i potrawy: mazurki, baby wielkanocne i pyszne ciasteczka, które można było degustować i podziwiać. Dla najmłodszych uczestników kiermaszu, Panie zadbały o kącik do wykonania kolorowych rysunków o tematyce wielkanocnej. Kiermasz odwiedził również wójt gminy Kaczory Pan Brunon Wolski, który gratulował Paniom pomysłu i odwagi.

Taka impreza jest doskonałą okazją dla Pań które posiadają talent artystyczny aby zaprezentować swoje prace, a także nawiązać nowe kontakty z innymi wystawcami i gośćmi kiermaszu. Może kiermasz na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych wsi i gminy? a do Pań z Dziembówka dołączą inne Panie z KGW z terenu gminy. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem. Wystarczy dodać, że uczestniczyli w nim nie tylko mieszkańcy gminy, ale także osoby przyjezdne głównie zainteresowane kulturą ludową, tradycją i obrzędowością Świąt Wielkanocnych, ale także wielbiciele sztuki ludowej i chętni do zrobienia zakupów.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}