W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Karnawałowe ostatki

08.03.2017

maski

W gminie Kaczory w ostatni weekend karnawału nie brakowało okazji do szalonych zabaw. Potańczyć na parkiecie można było prawie w każdej miejscowości gminy. Bardzo udane zabawy zorganizowano m.in. w Kaczorach i w Rzadkowie.

W Kaczorach doroczną zabawę karnawałową zainicjowali rodzice uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II. Frekwencja podobnie jak w latach ubiegłych dopisała, a środki finansowe zebrane z organizacji imprezy rada rodziców przeznaczyła na realizację zadań i celów szkoły.

Wspaniałą oprawę muzyczną podczas balu zapewnił DJ Daniel Hajok. Atrakcje balu jak co roku spotkały się z dużą aprobatą uczestników zabawy. W mig rozeszły się losy, pod którymi kryło się wiele atrakcyjnych nagród. Do wygrania były m.in. wejściówki na pływalnię, karnety na siłownię, karnety na masaż, do salonu fryzjerskiego, zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe, książki o gminie Kaczory, różnego rodzaju upominki i nagrody pocieszenia. Przeprowadzono także licytację tortu, upieczonego przez Gabrielę Borutę. Najwyższą kwotę zaproponował Maciej Piosik – mieszkaniec Kaczor. Przy organizacji zabawy rada rodziców jak co roku mogła liczyć na wsparcie miejscowych przedsiębiorców i instytucji.

W gronie tegorocznych sponsorów zabawy znaleźli się: wójt gminy Kaczory Brunon Wolski, Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy, Sady Dolina Noteci w Śmiłowie, „Wokavit” Dystrybucja M. W. Woźniakowie, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe „Darpol” D. Chodanienok, Apteka w Kaczorach Teresa Ciuksza – Graś, Zakład Budownictwa Wodno-Melioracyjnego H. Kalka, GS Samopomoc Chłopska w Kaczorach J. Borowczyk, Siłownia + Fitness Energy R. Bajerska, Bank Spółdzielczy w Chodzieży Oddział w Kaczorach, Zbieracz metali kolorowych B. Śliwiński – Przylesie Kaczory, Firma Transportowa „KAMEX” M. Rojewski, Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych M. Matkowska w Krzewinie, Zakład Fryzjerski „Milena” M. Ziętek, Centrum Zdrowia TMK T. Kabaciński, Ubezpieczenia Generali A. Kostka, Zakład Fryzjerski Damsko-Męski E. Wojcińska, Salon Kosmetyczny „Uroda” K. Frankowska, Studio Fryzur „Satysfakcja” J. Nowak, Firma Usługowa „Kardamon” J. Wegner, Ubezpieczenia A. Waśko-Kostka, Pływalnia „Relaks” w Kaczorach.

Małgorzata Śliwińska: – W imieniu rady rodziców bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wyżej wymienionym osobom i przedsiębiorcom za udzielone wsparcie. Dziękuję również nauczycielom gimnazjum i rodzicom za przepyszne wypieki, paniom za smakowity obiad i sprawną obsługę Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie sali i zadbali o porządek. Dzięki waszej wspaniałej pracy i zaangażowaniu zabawa była przygotowana bardzo dobrze, a uczestnicy bawili się do białego rana. Wszystkim uczestnikom dziękuję za wspaniałą zabawę.

W ostatnią sobotę karnawału muzyką rozbrzmiewała także sala wiejska w Rzadkowie, gdzie sołtys Mariola Zielińska przy współpracy z miejscową radą sołecką i KGW zorganizowała potańcówkę maskową. Na sali w Rzadkowie bawiło się ponad sto osób. Dochód z zabawy przeznaczono na cele remontowe Wiejskiego Domu Kultury.

Jak przystało na ten rodzaj zabawy, każdy z uczestników pojawił się na sali w finezyjnej masce, która dodawała nieco tajemniczości i była doskonałą ozdobą do wieczorowej kreacji. Zabawę poprowadził DJ Kamil Pawlisz, który przez cały wieczór zapewniał dobrą muzykę i od pierwszego tańca zachęcał do wspólnej integracji. Mimo zróżnicowania uczestników pod względem wieku, wszyscy bawili się fantastycznie. Parkiet na okrągło wypełniony był po brzegi. Były wspólne pociągi, węże, tańce wygibańce w parach i osobno. Menu balu wypełniały różne rarytasy, dzięki którym na bieżąco można było uzupełniać straconą energię na parkiecie.

Warto nadmienić, że bal maskowy to nie pierwsza i nie ostatnia w tym roku udana inicjatywa rady sołeckiej i KGW w Rzadkowie. Niedawno cała wieś bawiła się na hucznej zabawie sylwestrowej, a już wkrótce mieszkanki Rzadkowa wezmą udział w uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Panie spędzą miłe popołudnie, uczestnicząc w karaoke i popijając kolorowe drinki.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}