W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Karnawał – fantastyczny czas zabawy

13.02.2013

Karnawał – fantastyczny czas zabawy

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. Doskonale wiedzą o tym rodzice i przełożeni placówek oświatowych działających na terenie gminy Kaczory, które każdego roku w tym czasie zapraszają swoje pociechy na wyjątkowe bale karnawałowe. Są one zawsze dla dzieci radosnym i niezapomnianym przeżyciem. Jak przebiegły tym razem? Czy były równie udane jak te z ubiegłych lat? Zapraszamy do lektury relacji z zabaw zorganizowanych w Rzadkowie, Zelgniewie i Śmiłowie.

Harce w Rzadkowie

11 stycznia przedszkole w Rzadkowie zamieniło się w magiczny, kolorowy świat. Gdy wybiła upragniona godzina, placówka wypełniła się dziećmi poprzebieranymi za różne postacie z bajek.

Ryszard Stypuła, dyrektor przedszkola w Rzadkowie:- Pierwsza godzina balu upłynęła dzieciom na dekorowaniu masek karnawałowych oraz kilku zabawach i tańcach z wychowawcą przedszkola. Prawdziwe harce, hulanki i swawole rozpoczęły się dopiero po śniadaniu, kiedy to do przedszkola przybyły panie Kinga oraz Ania – animatorki zabaw dla dzieci. W jednej z sal rozłożony został zamek z kulkami, ścianką wspinaczkową oraz zjeżdżalnią. Tutaj dzieci mogły prawdziwie poszaleć, wykazać się zarówno swoją sprawnością, jak i odwagą. Oczywiście nie znalazło się ani jedno dziecko, które by nie posiadało wyżej wymienionych cech. Kiedy jedna grupa dokazywała na zamku, druga ustawiła się w kolejkę do pani Kingi – wizażystki, aby przyozdobić swoje twarze. Po krótkich zabiegach wszystkie dzieci świeciły nowymi kolorowymi wzorami na swych buźkach. A potem było już tylko coraz bardziej dynamiczniej i radośniej.

Tańce, konkursy, zabawy’ trwały aż do samego obiadu z krótką przerwą na lodowy deser i napoje. Po obiedzie czekały na dzieci jeszcze dwie niespodzianki; pierwsza to wata cukrowa kręcona przez panią Kingę, oraz -na samym końcu- poszukiwanie ukrytych przez „Gwiazdora” w różnych miejscach sali prezentów.

Wybieg dla przebierańców w Śmiłowie

W tym samym dniu w bardzo udanej zabawie udział wzięły przedszkolaki ze Śmiłowa Tam uroczystość zorganizowały nauczycielki grupy młodszej B. Świercz oraz grupy starszej D. Witkowska-Jeske.
Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Największe emocje towarzyszyły dzieciom podczas prezentacji swoich strojów na „wybiegu dla przebierańców”. Dziewczynki dumnie prezentowały swoje balowe suknie, a chłopcy wcielali się w postać Batmana, Spidermana, Pirata. Dużo radości sprawiły również dzieciom zabawy przy muzyce m.in. „taniec kotylionów”, taniec z balonami oraz taniec wokół „znikających” krzeseł. Bał zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości i satysfakcji naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu – opowiada Dominika Witkowska-Jeske.

Smakołyki od rodziców w Rzadkowie

Rodzice, nauczyciele i pięknie przebrani uczniowie Szkoły Filialnej w Rzadkowie spotkali się na balu kostiumowym 12 stycznia. – Dzieci bawiły się przy muzyce oraz uczestniczyły w różnych konkursach. W trakcie zabawy nagrodzone zostały stroje karnawałowe. Do balowiczów przybył również św. Mikołaj z prezentami. Miłą niespodzianką dla wszystkich dzieci były smakołyki przygotowane przez rodziców – relacjonuje Anna Napierała.

Bajkowe zagadki w Zelgniewie

Na swój bal z niecierpliwością czekały przedszkolaki z Zelgniewa. Gdy w końcu nadszedł ten dzień (a był to 31 stycznia), wszystkie dzieci przyszły pięknie poprzebierane. Stroje były niepowtarzalne – niektóre wykonane przez mamusie, inne – wypożyczone – wspomina dyrektor Marzenna Malińska Bal rozpoczęła dyrektor przedszkola w przebraniu czarownicy, która za pomocą kuli wyczarowała magiczną zabawę

Marzenna Malińska: – W sali wystrojonej balonami i serpentynami dzieci wesoło tańczyły przy piosenkach dziecięcych. Przedszkolaki chętnie brały udział w konkursach tanecznych: taniec kotylionowy, na gazecie, taniec z balonem, taniec z krzesełkami. Dzieci mogły także pochwalić się wiedzą podczas konkursu „Bajkowe zagadki”. Za udział w konkursach wszyscy otrzymać słodkie nagrody: lizaki, wafelki, oraz baloniki i naklejki. W trakcie zabawy dzieci mogły odpocząć przy stolikach, na których pani Basia przygotowała dzieciom mnóstwo smakołyków i napoje.

Ryszard Stypuła, Dominika Witkowska-Jeske, Marzenna Malińska, Anna Napierała

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}