W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kamera termowizyjna OSP Kaczory już w akcji!

19.09.2022

logo wzmocnij swoje otoczenie

Kamera termowizyjna OSP Kaczory już w akcji!

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorach mogą̨ już korzystać́ z nowej, specjalistycznej kamery termowizyjnej niezbędnej w podejmowanych przez nich akcjach ratunkowych. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

 

Projekt miał na celu doposażenie OSP w Kaczorach w specjalistyczną kamerę termowizyjną, przystosowaną do pracy w ciężkich warunkach i wysokich temperaturach, m.in. podczas działań gaśniczych, zadymienia i pożarów, zdarzeń drogowych oraz działań poszukiwawczych. Zakup sprzętu wpłynie na większą skuteczność, efektywność, zdrowie, a także bezpieczeństwo w prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych strażaków z OSP Kaczory. Tym samym zabezpieczy zdrowie i życie mieszkańców gminy i całego powiatu pilskiego.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}