W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kaczory znów na podium

04.09.2009

Pełnym sukcesem zakończył się dla gminy Kaczory „IV Turniej Miast i Gmin Powiatu Pilskiego”, który odbył się w niedzielę (13 września ). Nic w tym dziwnego, bo drużyna wystawiła swoich najlepszych zawodników, którzy już w lipcowym turnieju wsi pokazali na co ich stać. Kolejne zwycięstwo tej niewielkiej gminy w turnieju powiatowym świadczy o tym, że zamieszkuje ją bardzo zgrana, zintegrowana, zawsze chętna do wspólnej zabawy społeczność, która poprzez swoje zaangażowanie w imprezy sportowo-rekreacyjne wspólnie dba o dobry wizerunek swojej gminy.

W szranki z ubiegłorocznymi finalistami III edycji turnieju (gminą Kaczory) stanęło 7 zaprzyjaźnionych gmin i miast powiatu pilskiego: Wysoka, Szydłowo, Wyrzysk, Łobżenica, Ujście, Miasteczko Krajeńskie i Białośliwie. Zawodnicy konkurowali w 6 konkurencjach: wyborowy strzelec, łap i nie puszczaj, bicie piany, picie piwa przez słomkę, kręgle oraz wielka skakanka. Drużyna z Kaczor powtórzyła swoje zwycięstwo w konkurencjach: bicie piany oraz łap i nie puszczaj. W pozostałych starciach uplanowała się również na wysokich pozycjach. Z powodu śliskiej murawy, niepowodzeniem młodzież z gminy Kaczory zakończyła wielką skakankę. W tej konkurencji zdecydowanie przodowali zawodnicy z Ujścia. W kręglach najlepsi byli mieszkańcy Białośliwia, a w piciu piwa zawodnicy z Szydłowa. Miasteczko Krajeńskie zabłysnęło w wyborowym strzelcu.

Ze zwycięskim pucharem z turnieju do domu wrócili oprócz Kaczor zawodnicy z Szydłowa (II miejsce) i Wyrzyska (III). Pozostałe drużyny otrzymały nagrody pocieszenia: uścisk rąk starosty pilskiego, wójta gminy Kaczory, pamiątkowe wazy i dyplomy.

Oprócz konkurencji z udziałem drużyn wśród atrakcji zapewnionych przez organizatorów, były także stoiska, prezentujące poszczególne gminy i miasta. Gminę Kaczory reprezentowały rękodzieła Marii Witt z Kaczor, obrazy Jadwigi Oleszczyk i obrusy Barbary Świercz z Śmiłowa. Oprócz tego Ewa Zabel – bibliotekarka z Śmiłowa oferowała foldery o gminie, a Warsztaty Terapii Zajęciowej z Rzadkowa ręcznie robione aniołki, wazoniki, poduszki i okolicznościowe kartki. Na dzieci czekała trampolina, dmuchany zamek, a na wszystkich, którzy zgłodnieli pyszne kiełbaski.

Niech żałują wszyscy nieobecni, których przestraszył deszcz, bo atmosfera podczas turnieju była bardzo gorąca, a rywalizacja drużyn zacięta. Koncert zespołu „Sztywny Pal Azji” kończący całą imprezę, jeszcze bardziej ożywił bawiące się wspólnie towarzystwo. Ci, którzy wytrwali do końca, usłyszeli nieco odnowioną wersję znanego kawałka „Łoże w kolorze czerwonym” i jeszcze kilka fajnych, dynamicznych utworów tego zespołu.

Za rok spotkamy się ponownie na kaczorskim stadionie już na V edycji „Turnieju Gmin i Miast Powiatu Pilskiego”. Ciekawe co tym razem wymyślą organizatorzy i czy w końcu doczekamy się udziału pilskiej drużyny.

Paulina Perlińska

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}