W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kaczory na drugim i trzecim miejscu

15.12.2010

Podczas piątkowego turnieju w unihokeju dziewcząt i chłopców najwyższy laur – puchar Wójta Gminy Kaczory powędrował do Kołaczkowa.  Tym razem dziewczynom z Kaczor nie udało się powtórzy zwycięstwa z poprzedniego roku, ale pierwszego miejsca  konkurentkom nie oddały bez zaciętej walki. Wyrównana walka toczyła się również w kategorii chłopców,  jednak w ostatecznej klasyfikacji drużyny z Kaczor musiały uznać pierwszeństwo silnej ekipy z Kołaczkowa.

Czwarta już edycja corocznie organizowanego powiatowego turnieju w unihokeju dziewcząt i chłopców odbyła się 10 grudnia  w gmachu kaczorskiego gimnazjum. W turnieju rywalizowało 8 drużyn z Kołaczkowa, Piły i Kaczor (4 drużyny w kategorii chłopców  i 4 w kategorii dziewcząt). Każda z drużyn rozegrała po cztery spotkania. W ostatecznej klasyfikacji najwięcej punktów i bramek  w obydwóch kategoriach uzyskały drużyny z Kołaczkowa (dziewczyny – uzyskały 5 pkt, w czterech spotkaniach  zdobyły 9 bramek, za wyjątkiem jednej obroniły wszystkie bramki ; chłopcy – wygrali we wszystkich spotkaniach z  imponującym wynikiem 21: 2, łącznie zyskując 6 pkt).

Pozostałe miejsca przypadły następującym drużynom: (w kategorii dziewczyn) II miejsce –  pierwszej drużynie  z gimnazjum z Kaczor , III miejsce – drugiej drużynie z Kaczor, IV miejsce – gimnazjum nr 5 z Piły, (w kategorii chłopców): II miejsce – pierwszej drużynie z gimnazjum z Kaczor, III miejsce – drugiej drużynie z Kaczor, IV – gimnazjum nr 5 z Piły.

Pierwszy męski zespół  z Kaczor zakończył turniej z wynikiem 8 : 3. Zwycięsko przyniosły drużynie dwa  spotkania: z pilskim gimnazjum (4 : 0) i drugą drużyną z Kaczor (3 : 1). Druga kaczorska ekipa w ogólnej klasyfikacji uzyskała wynik 9 : 8. Zdobywając siedem bramek, przeciwnikom z Piły  nie pozwoliła uzyskać ani jednego punktu. Pozostałe spotkania przegrała z wynikami:  1 : 5 i 1 : 3.

Pierwsza dziewczęca drużyna z Kaczor nie miała sobie równych w spotkaniu z Piłą (5 : 0)  i rówieśniczkami z Kaczor (3 : 2). W meczu z Kołaczkowem ładnie zremisowała 1: 1. Koleżanki z przeciwnego obozu z Kaczor zakończyły zawody z wyrównanym wynikiem 6 : 6. Cztery bramki zdobyły w meczu z Piłą, kompletną porażkę poniosły w spotkaniu z Kołaczkowem (0 : 3).

Oprócz medali i pucharów dla zwycięskich drużyn sędziowie przyznali  indywidualne wyróżnienia dla najlepszych zawodników Nagrody uzyskali m.in: Szymon Zawistowski i Zuzanna Walerowicz z Kaczor.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}