W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kaczory dobrym miejscem zamieszkania

25.10.2016

Kaczory dobrym miejscem zamieszkania

21 października 2016 r. w warszawskim hotelu Bristol odbyła się gala finałowa, podsumowująca III edycję programu „Przyjazna Polska”, którego organizatorem jest Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, afiliowana przez Krajową Izbę Gospodarczą. Podczas uroczystej gali wręczono certyfikaty i nagrody 13 samorządom, które charakteryzują się profesjonalnym zarządzaniem, umiejętnościami tworzenia korzyści rozwojowych oraz przedsiębiorczością. Laureaci poza certyfikatem ogólnym otrzymali także laury w certyfikacji tematycznej w 6 z 9 regulaminowych kategorii: Certyfikowana Lokalizacja Biznesu, Dobre Miejsce Zamieszkania, eGmina, Gmina z Tradycją, Kraina Historii i Kultury. Wśród nagrodzonych samorządów znalazła się także Gmina Kaczory, której kapituła programu przyznała certyfikat w kategorii tematycznej „Dobre Miejsce Zamieszkania”. Certyfikat dla gminy Kaczory odebrał podczas gali pan Brunon Wolski – wójt gminy Kaczory.

Program „Przyjazna Polska” skierowany jest do wszystkich polskich gmin, niezależnie od ich wielkości, położenia lub liczby mieszkańców. Celem programu jest zaprezentowanie społeczności krajowej i międzynarodowej wyróżniających się polskich samorządów oraz wypromowanie ich osiągnięć. Gminy wyróżnione certyfikatem „Przyjazna Polska” przede wszystkim zapewniają przyjazne podejście administracji do mieszkańców oraz biznesu. Są to samorządy, które kierują się zasadami zrównoważonego rozwoju i działają na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców gminy. Charakteryzują się gospodarnością, dbają o rozwój dzieci i młodzieży, jednocześnie stwarzając korzystne i godne warunki życia dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

Uzyskany certyfikat to duże wyróżnienie dla kaczorskiego samorządu i potwierdzenie spełniania określonych standardów w zakresie obsługi mieszkańców i stwarzania dogodnych warunków do rozwoju mieszkalnictwa i infrastruktury bytowej. Tytuł „Przyjazna Polska” podnosi rangę gminy Kaczory w skali województwa i rekomenduje ją do czołówki najlepszych gmin Wielkopolski.

Kaczory dobrym miejscem zamieszkania

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}