W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Już po raz czwarty gościliśmy członków pilskiego koła Polskiego Związku Niewidomych

16.05.2019

Już po raz czwarty gościliśmy członków pilskiego koła Polskiego Związku Niewidomych

Spotkanie z pracownikami i podopiecznymi Przedszkola Publicznego w Rzadkowie

7 maja już po raz czwarty gmina Kaczory gościła członków pilskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Tym razem goście z białą laską odwiedzili sołectwo Rzadkowo.

Podczas jednodniowej wizyty w sołectwie przedstawiciele pilskiego koła PZN mieli okazję zapoznać się z historią Rzadkowa i najważniejszymi atrakcjami turystycznym tej miejscowości.  Zwiedzili m.in. kościół pw. Matki Boskiej Anielskiej, dwór wybudowany w 1850 r., przez hrabinę Joannę Nepomucenę Grabowską oraz Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie, gdzie w latach 1936-1952 funkcjonowała pierwsza szkoła szybowcowa w Wielkopolsce. Podczas wizyt w poszczególnych obiektach zaproszeni goście spotkali się z pracownikami i podopiecznymi Przedszkola Publicznego oraz Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Po krótkiej wycieczce krajoznawczej w sali Wiejskiego Domu Kultury w Rzadkowie odbyło się spotkanie integracyjne, zorganizowane przez panią sołtys  Dorotę Hutek oraz miejscowe koło gospodyń wiejskich. W trakcie biesiady gospodarze spotkania częstowali gości domowym obiadem, kiełbaską z grilla oraz  ciastem własnego wypieku.  Spotkanie uświetnił występ zespołu wokalnego „Sonata”, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach. Na akordeonie zagrał także pan Franciszek Linde – jeden z mieszkańców Rzadkowa.

Podczas wizyty w Rzadkowie członkom pilskiego koła Polskiego Związku Niewidomych towarzyszyli pracownicy Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}