W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileuszowa edycja „Kaczorskiej Dziesiątki” już za nami

02.05.2019

Jubileuszowa edycja „Kaczorskiej Dziesiątki” już za nami

W sobotę, 27 kwietnia 330 biegaczy pokonało dziesięciokilometrową trasę kolejnej edycji „Kaczorskiej Dziesiątki” o Puchar Wójta Gminy Kaczory. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsz nordic walking.  W zawodach łącznie wystartowało około 541 zawodników.  

Bieg główny na 10 km zdominowali zawodnicy z Ukrainy i Białorusi. Najszybszy był  Mykola Mevsha, który pojawił się na mecie po  31 min. i 9 sek. 12 sekund później do mety dotarł Ilya Slavenski z Belarus, a następnie Oleksii Obukhovskyi  z czasem 31 min. i 46 sek.

Wśród kobiet triumfowała Antonina Wirkus ze Szczecinka (39 min. 9 sek.). Druga na mecie zameldowała się Alena Shumik z miasta Brest (39 min. 44 sek.), trzecia była  Sara Gawlak z Kaczor (40 min. 7 sek.).

 W biegu uczestniczyła liczna reprezentacja gminy Kaczory (25 zawodników). Trójka najlepszych w kat. kobiet i mężczyzn została nagrodzona. W gronie uhonorowanych znaleźli się: Kamil Linka z Kaczor (32 min. 41sek.), Mariusz Andrzejczak ze Śmiłowa (38 min. 20 sek.) i Paweł Kopertowicz  z Kaczor (38 min. 57 sek.). Wśród pań brylowały: Sara Gawlak  z Kaczor (40 min 7 sek.), Michalina Makowiecka z Kaczor (40 min 16 sek.), Katarzyna Żurawska z Kaczor (48 min. 15 sek.)

Wśród mieszkańców Równopola na podium stanęli: Adrian Śliwiński (42 min. 31 sek.), Marek Pieścikowski (46 min 22 sek.), Radosław Śliwiński (58 min. 36 sek.), Karolina Fonferek (49 min. 59 sek.) i Joanna Michałek.

W powiecie pilskim w kat. kobiet i mężczyzn w wieku 40-49 lat najszybsi byli: Tomasz Radtka z Łobżenicy (36 min. 12 sek.), Jarosław Seweryn z Wysokiej (36 min. 44 sek.), Mariusz Andrzejczak ze Śmiłowa (38 min. 20 sek.), Magdalena Plaszczyk z Piły (45 min. 25 sek.), Katarzyna Korniewicz z Piły (47 min. 50 sek.), Katarzyna Żurawska z Kaczor (48 min. 15 sek.).

W poszczególnych kategoriach wiekowych klasyfikacja prezentowała się następująco:

kat. kobiet 20-29 lat: I – Michalina Makowiecka z Kaczor, II – Magdalena Buczko z Osieka, III – Zuzanna Królak z Wałcza; kat. kobiet 30-39 lat: I – Ewelina Salwa z Piły, II – Bernadeta Klawińska z Wałcza, III – Ewa Matusik z Tuczna; kat. kobiet 40-49 lat: I – Ewa Peksa z Wągrowca, II – Magdalena Plaszczyk z Piły, III – Magdalena Behrendt z Rataj; kat. kobiet od 50-59 lat: I – Anna Rutkowska z Wałcza, II – Dorota Francikowska  z Dąbek, III – Joanna Wyrwa – Krzyżańska z Piły; kat. kobiet 60 lat i więcej: I – Alina Sznabel z Piły, II – Irena Lasota z Wałcza, III – Ewa Karmelita z Wyrzyska; kat. mężczyzn 16-19 lat: I – Jakub Wachowiak z Osieka, II – Adrian Śliwiński z Równopola, III – Kamil Starszak z Osieka; kat. mężczyzn 20-29 lat: I – Kamil Linka z Kaczor, II – Szymon Drożdż z Piły, III – Jakub Filipiak z Osieka; kat. mężczyzn od 30-39 lat: I – Denis Slobodianiuk z Winnicy, II – Łukasz Wirkus z Lipnicy, III – Patryk Dacka ze Szczecina; kat. mężczyzn 40-49 lat: Tomasz  Radtka z Łobżenicy, II – Jarosław Seweryn z Wysokiej, III – Andrzej Gański z Krajenki; kat. mężczyzn od 50-59 lat: I – Dariusz Skowera z Piły, II – Mariusz Piechota z Wałcza, III – Janusz Sarnowski ze Złotowa; kat. mężczyzn 60 lat i więcej: I – Marian Ostrowski ze Złocieńca, II – Janusz Matusik z Tuczna, III – Adam Nochowicz z Chodzieży.

W kategorii najstarszy zawodnik i zawodniczka biegu nagrody otrzymali: Irena Lasota z Wałcza (68 lat) i  Mieczysław Kunysz z Piły (73 lata)

Uroczystej dekoracji najlepszych w tym biegu dokonano na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Równopolu. Zawodników dekorowali: Brunon Wolski – wójt gminy Kaczory, Patryk Siekiera – sołtys wsi Równopole oraz  Małgorzata Śliwińska –  inicjatorka biegu. Najlepsi w kategorii OPEN otrzymali od organizatorów okazałe puchary i nagrody finansowe o wartości 500 zł za I miejsce, 400 zł – za II i 300 zł za III miejsce. W poszczególnych kategoriach przyznano  puchary i nagrody rzeczowe.

Nową trasę V Kaczorskiego Marszu Nordic Walking pokonało 60 zawodników.  Zawody odbyły się na 6- kilometrowej trasie, poprowadzonej drogami gruntowymi przez działki leśne w miejscowościach Równopole i Kaczory. Zwycięzcą marszu został Marcin Chmielewski z Piły, kolejni na mecie zameldowali się: Wojciech Deja ze Złotowa i Stanisław Lenartowicz ze Starej Łubianki. Na mecie triumfowały także panie: Joanna Michałek z Równopola, Anna Kuich ze Złotowa i Beata Tymieniecka z Piły.

            Podobnie jak w latach ubiegłych bieg główny poprzedziły Młodzieżowe Otwarte Mistrzostwa Gminy Kaczory w Biegach Ulicznych, które adresowane były do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mistrzostwa zorganizowano na czterech dystansach. Na dystansie 300 m ścigały się dzieci klas I – II, na 400 m – dzieci klas III – IV. Nieco dłuższy dystans bo 600 m mieli do pokonania uczniowie klas V-VI. Uczniowie klas VII, VIII oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyli się na odcinku 1000 m. Zawodnicy startowali z Równopola oraz z  Rzadkowa. Ostatecznym celem była meta, zlokalizowana przy Wiejskim Domu Kultury w Równopolu. W mistrzostwach wystartowało 72 zawodników.

Na dystansie 300 m  wśród uczennic klas I -II niepokonane były:  Małgorzata Hass (I miejsce ),  Maja Kołodziejczyk (II miejsce) oraz Julia Gruntkowską (III miejsce). W kategorii chłopców na tym samym dystansie najlepsi byli: Bartosza Suchta (I miejsce), Kryspin Kozłowski  (II miejsce) i  Dominik Cuper (III miejsce).

Dystans 400 m najszybciej ukończyli: Zuzanna Bratkowska ( I miejsce), Martyna Puchała (II miejsce), Maja Przewoźniak (III miejsce), Kamil Kępczyński (I miejsce), Mikołaj Wencel (II miejsce), Ariel Kapczyński (III miejsce).

W kategorii klas V -VI na dystansie 600 m  do trójki najlepszych zakwalifikowali się: Natalia Kwidzyńska (I miejsce), Marta Pietrzak (II miejsce), Wiktoria Brona (III miejsce), Kacper Wiese (I miejsce), Kornel Marcińczyk (II miejsce) i Jakub Nowak (III miejsce).

Wśród uczniów klas VII i VIII na dystansie 1000 m równych sobie nie mieli: Kalina Wierzbowska (I miejsce), Maria Krauze (II miejsce), Marta Klupś (III miejsce) Norbert Śliwiński (I miejsce) i Klaudiusz Piotrowski (II miejsce).

W kategorii młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna na podium stanęli: Mikołaj Czechowicz (I miejsce) i  Adrian Śliwiński (II miejsce).

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali od organizatorów upominki i pamiątkowe medale, najlepszym zawodnikom wręczono puchary i nagrody rzeczowe.

Biegowe dystanse pokonały także dzieci w wieku od 3 do 7 lat (79 zawodników). Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach uzyskali: 3 i  4-latkowie – Jagoda Gładysz (I miejsce), Miłosz Kozera (II miejsce), Jakub Cierplicki (III miejsce); 5 i 6-latkowie – Miłosz Kowalski (I miejsce), Michał Całuj (II miejsce), Zuzanna Twardowska (III miejsce); 7-latkowie – Kamil Bartosz (I miejsce), Maciej Dziopa (II miejsce) i Bartosz Mol (III miejsce).

Na mecie wszystkie pociechy otrzymały złote medale, dyplomy oraz upominki w postaci zabawek.

Z okazji dziesiątej edycji biegów organizatorzy tego wydarzenia przygotowali dodatkowe niespodzianki. Był olbrzymi tor urodzinowy, upieczony przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Równopolu, darmowy popkorn i balony dla wszystkich dzieci.

Podsumowując zawody wójt gminy Brunon Wolski podkreślił doskonałą frekwencję zawodników oraz sprawny przebieg zawodów. Serdecznie podziękował wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które ufundowały w tym roku nagrody. Słowa podziękowania skierował również do głównej inicjatorki biegu Małgorzaty Śliwińskiej, sołtysów: Patryka Siekiery, Doroty Hutek, Zenona Kina, Henryka Witta, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Równopolu Mirosławy Perskiej, ratowników medycznych, strażaków, funkcjonariuszy policji , którzy w tym roku zabezpieczali trasę,  pracowników Urzędu Gminy i  Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach oraz  mieszkańców Równopola, którzy okazali bezcenne wsparcie przy organizacji biegów.

Tegoroczne zawody uświetnił występ Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Zdzisława Nawrota oraz pokaz udzielania pierwszej  pomocy „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Śmiłowie.  X Bieg Uliczny „Kaczorska 10” o Puchar Wójta Gminy Kaczory zorganizowali: Gmina Kaczory, Powiat Pilski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach.

Zdjęcia (51)

{"register":{"columns":[]}}