W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileuszowa „Dziesiątka”

05.05.2014

Jubileuszowa „Dziesiątka”

Przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrano jubileuszowy V Bieg Uliczny „Kaczorska 10” o Puchar Wójta Gminy Kaczory. Aura miała wpływ na przebieg i wyniki zawodów, które zgromadziły rekordową liczbę uczestników 235 startujących oraz widzów. Rekordowe były również rezultaty zawodów. Zwycięzca uzyskał czas 31 min. 58 sek., co jest najlepszym wynikiem w historii tego biegu uzyskał go Damian Kabat z Bydgoszczy. (w tym miejscu warto przypomnieć, że wybitny polski biegacz Janusz Kusociński, zdobywając złoty medal na Letniej Olimpiadzie w Los Angeles w 1932 roku, uzyskał czas zaledwie o 1,5 minuty lepszy) drugi był Łukasz Wirkus z Lipnicy, a trzeci Kamil Sieradzki z Inowrocławia.

Wśród zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych dominowali zawodnicy z poza naszej gminy. Gminę Kaczory w V Biegu reprezentowało 29 osób, którzy na metę przybiegli kolejno: Paweł Kopertowicz – Kaczory (16 miejsce), Marek Wolski – Kaczory (18 miejsce), Jakub Śliwiński – Równopole (28 miejsce). Wśród kobiet zwyciężyła Antonina Rychter z Szczecinka przed Jolantą Szwarnóg z Dobrzycy i Pauliną Czają z Torunia. Mieszkanki naszej gminy przybiegły w kolejności: Danuta Zamorska – Rzadkowo, Maja Gensler, Hanna Wełnic – Równopole. Dobre wyniki uzyskali również: Mariusz Andrzejczak z Śmiłowa, Antoni Kozłowski z Krzewiny, Cezary Śliwiński z Równopola, Ryszard Stypuła z Rzadkowa, Szymon Jarlecki z Kaczor, Radosław Śliwiński z Równopola którzy znaleźli się w pierwszej 100 osób na mecie.

W związku z jubileuszową edycją Kaczorskiej Dziesiątki nie zabrakło niespodzianki, którą przygotowały Radna Gminy Małgorzata Śliwińska oraz Monika Baszczyn podinspektor ds. promocji gminy. Niespodzianką okazał się 15 kilogramowy tort, którego sprawiedliwie podzielił przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal. Każdy z uczestników mógł skosztować tej słodkiej niespodzianki. Natomiast o ciepły posiłek bigos z kiełbaską oraz napoje chłodzące zadbały wspaniałe panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Równopola na czele z przewodniczącą Mirosławą Perską.

Bieg główny poprzedziły IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Kaczory w Biegach Ulicznych. W tym roku po raz pierwszy mogły startować dzieci z poza Gminy Kaczory. W sumie wystartowało z klas I – III 27 dzieci. W tej kategorii z chłopców najlepszy był Norbert Śliwiński z Równopola, II miejsce zajął Jakub Moszniński z Miasteczka Kraj., a III – Gracjan Grzybek z Prawomyśla. Natomiast z dziewcząt najlepsza okazała się Patrycja Lenartowicz z Starej Łubianki, II – Krzysztofa Radka z Byszewic, a III – Amelia Suchta z Dziembowa. Na dystansie 1000m startowali uczniowie z klas IV – VI. Gotowych do startu było 29 zawodników. W tej kategorii z chłopców najlepszy był Adrian Śliwiński z Równopola, II – Radosław Truszkowski z Dziembówka, III – Mikołaj Czechowicz z Piły. Dziewczęta uplasowały się następująco: I – Wiktoria Barbusińska z Ujścia, II – Dominika Perska z Morzewa, III – Wiktoria Zygmunt z Piły. Gimnazjaliści mieli do pokonania dystans 1300 m. Startowali z wiaduktu w Rzadkowie, a łącznie było ich 13. W tej kategorii najlepszy był Kacper Pazdej z Dziembowa, tuż za nim Maciej Lisek z Morzewa, i Patryk Perski z Morzewa. Natomiast z dziewcząt najlepsza okazała się Michalina Makowiecka z Kaczor, tuż za nią Karolina Koziarska z Wyrzyska i Julia Korba z Piły.

Zawodnicy cieszyli się nie tylko ze swoich wyników – wielu z nich pobiło rekordy życiowe – ale także nagrodami ufundowanymi przez licznych i hojnych w tym roku sponsorów, takich jak: Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy, firma DARPOL Dariusza Chodanienoka z Kaczor, PROFIL Piła Jerzy Cerba, FARMUTIL Śmiłowo, Bank Spółdzielczy Kaczory, ALMAR Kaczory, Zakład Produkcyjny Materiałów Budowlanych Krzewina Państwo Matkowscy, Zakład Produkcyjno-Handlowy WOKAVIT Ewy i Waldemara Woźniaków z Kaczor, Zakład Produkcyjno-Handlowy Tadeusza Stępniewskiego w Morzewie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Pile, Sklep 4RUN w Pile Marka Jaroszewskiego, Prezes Klubu Sportowego GWARDIA w Pile Stanisław Małachowski, Agencja OLIMP w Pile, Maja Partyka Gabinet Masażu ORFEUSZ.

Nagrody i puchary wręczali zwycięzcom Brunon Wolski – wójt Gminy Kaczory, Mirosław Mantaj – starosta pilski, Stefan Kowal – przewodniczący Rady Gminy Kaczory, Marian Martenka – przewodniczący Rady Powiatu oraz Małgorzata Śliwińska Radna Gminy i dyrektor Banku Spółdzielczego w Kaczorach Pani Anita Golla. Na zakończenie wypada pochwalić organizatorów zawodów, które w tym roku przebiegły w sposób niemal perfekcyjny. Duża w tym zasługa działaczy i pracowników Urzędu Gminy w Kaczorach, Starostwa Powiatowego w Pile, klubu sportowego „Gwardia” Piła oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach. Słowa uznania należą się strażakom z jednostek OSP z Kaczor, Morzewa, Dziembowa, Zelgniewa, Prawomyśla policjantom i służbie medycznej, która zabezpieczyła trasę biegu. W efekcie, poza jednym przypadkiem omdlenia na mecie, zawody przebiegły bez zakłóceń i niebezpiecznych incydentów. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za przygotowanie tak świetnej imprezy, a biegaczom gratulujemy wspaniałych wyników i już dziś zapraszamy do kolejnego biegu. Relacja z „Kaczorskiej 10” na stronie internetowej www.kaczory.com.pl oraz 1 maja (czwartek) o godz. 17.45 w TV ASTA. Każdy z odcinków z cyklu „Biegaj z nami” 2014 będzie dostępny na www.tvasta.pl oraz na kanale YouTube w/w. telewizji.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}