W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusze pożycia małżeńskiego

08.11.2022

Na zdjęciu widać parę obchodzącą jubileusz

W piątek 4 listopada odbyło się uroczyste wręczenie „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadawanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Tuż po godzinie 13 na sali Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Kaczorach rozbrzmiały słowa Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Józefa Kowalskiego, który serdecznie przywitał Jubilatów oraz ich rodziny przybyłe, aby wspólnie świętować to wydarzenie. W gronie oznaczonych Medalem za wspólne przeżycie 50 lat małżeństwa znaleźli się Państwo:

  • Irena i Henryk Wittowie
  • Urszula i Ireneusz Wendtowie
  • Barbara i Ryszard Mindykowscy
  • Franciszka i Ryszard Kornagowie
  • Maria i Wiesław Figurscy
  • Irena i Edward Dereszowie
  • Helena i Tadeusz Dereszowie
  • Danuta i Zbigniew Goniowie

Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Brunon Wolski pogratulował małżeństwom okazałego stażu i życzył dalszych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu, po czym wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Kaczory dokonał dekoracji Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W piątek świętowaliśmy wspólnie również 60 i 65 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Tym razem żelazne gody obchodzili Państwo Irena i Henryk Przewoźniakowie, a diamentowe gody świętowali Państwo Jadwiga i Tadeusz Gastowie oraz Czesława i Stanisław Jendrzejkowie. Jubilaci otrzymali prezenty oraz życzenia.

Za pomyślność i następne lata we dwoje wzniesiono toast lampką szampana i odśpiewano jubilatom chóralne „Sto lat”. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek i rozmowy, które upłynęły w sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze. Małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat, które dostarczyły wiele przeżyć, wzruszeń i radości. Jubilaci, będący w doskonałej kondycji, wykazywali wiele optymizmu. Taka postawa wobec życia to zapewne jedna z ich tajemnic na udany, szczęśliwy i długowieczny związek. Dodatkowo piątkowe spotkanie umilił występ Piotra Pawlaka – muzyka Orkiestry Miejsko-Gminnej, który na saksofonie wykonał kilka klasycznych utworów, dzięki czemu nasi goście spędzili miło czas w przyjemnej atmosferze.

Zdjęcia (17)

{"register":{"columns":[]}}