W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusze małżeństwa 21-22 czerwca 2022

24.06.2022

Jubileusz Malzenstwa

Przeżyłam z Tobą tyle lat…


W dniach 21 i 22 czerwca 2022 roku po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem ponownie spotkaliśmy się w Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach by uczcić 50, 60 oraz 65 -lecie pożycia małżeńskiego.
Tym razem para z najdłuższym stażem obchodziła 65 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Żelazne gody obchodzili Państwo Helena i Józef Banaszkiewiczowie
Do grona Jubilatów z 60-letnim stażem dołączyli Państwo:
- Wanda i Ireneusz Nitka zam. w Rzadkowie
- Janina i Józef Grembowscy zam. w Rzadkowie
- Zofia i Zbigniew Rozpłochowie
Jubilaci otrzymali już Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a tym razem otrzymali również skromne prezenty oraz życzenia.
Zawarcie związku małżeńskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. To wielki dar od losu móc przeżyć z małżonkiem 50, 60 a także 65 lat – spotkanie poprowadził Józef Kowalski kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach i przedstawił Jubilatów obchodzących złote gody.
W gronie odznaczonych Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanym przez Prezydenta RP znaleźli się Państwo:
- Krystyna i Bogumił Królowie zam. w Brodnej
- Elżbieta i Eugeniusz Rogaccy zam. w Dziembówku
- Maria i Ireneusz Januszakowie zam. w Kaczorach
- Wanda i Józef Cieślikowie zam. w Kaczorach
- Łucja i Jerzy Maślankowie zam. w Rzadkowie
- Barbara i Edward Zawistowscy zam. w Kaczorach
- Wanda i Franciszek Romanowie zam. w Krzewinie
- Zofia i Leon Odorowie zam. w Morzewie
- Barbara i Henryk Solarkowie zam. w Kaczorach
- Krystyna i Stanisław Wachowiczowie zam. w Kaczorach
- Aniela i Stanisław Rucińscy zam. w Dziembowie
- Urszula i Ryszard Wieczorkowie zam. w Kaczorach
Aktu dekoracji medalami dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory gratulując doczekania w zdrowiu tak pięknego Jubileuszu jednocześnie życząc doczekania kolejnych rocznic małżeńskich.
Za pomyślność i następne lata we dwoje wzniesiono toast lampką szampana i odśpiewano jubilatom chóralne „Sto lat”. Jubilatom zaśpiewał również zespół wokalny „Sonata”. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek, który upłynął w sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze. Małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat, które dostarczyły wiele przeżyć, wzruszeń i radości. Jubilaci, będący w doskonałej kondycji, wykazywali wiele optymizmu. Taka postawa wobec życia to zapewne jedna z ich tajemnic na udany, szczęśliwy i długowieczny związek.
Z ważnych przyczyn w uroczystości nie mogli wziąć udziału państwo Jadwiga i Kazimierz Homenkowie zam. w Kaczorach , Barbara i Edmund Przewoźniakowie zam. w Morzewie oraz Irena i Józef Wiśniewscy zam. w Śmiłowie.

Zdjęcia (19)

{"register":{"columns":[]}}