W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusze małżeńskie

17.11.2017

Jubileusze małżeńskie

W środę, 15 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego. Jubileusze małżeńskie świętowało osiem par małżeńskich.

Jubileusze małżeńskie

Wójt pogratulował dostojnym jubilatom wspólnie przeżytych lat. Życzył zdrowia i wszelkiej pomyślności, by nadal towarzyszyła im miłość, zrozumienie, wzajemna życzliwość i troska. Prestiż tego wyjątkowego święta, podniosło uhonorowanie małżonków z 50-letnim stażem medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał wójt gminy Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal, w asyście kierownika Urzędy Stanu Cywilnego Jadwigi Wojnickiej oraz  zastępcy kierownika USC Józefa Kowalskiego.

Jubileusze małżeńskie

W gronie odznaczonych jubilatów znaleźli się:

Państwo Waleria i Andrzej Grabowscy zam. w Kaczorach, związek małżeński zawarli dnia 2 września  1967 roku w Kaczorach. Państwo Grabowscy  mieszkają w Kaczorach od 1977 roku a wcześniej mieszkali w Oleśnicy. Państwo Grabowscy wychowali 3 dzieci i mają 7 wnuków.

Państwo Zofia i Marian Klusakowie zam. w Jeziorkach, związek małżeński zawarli dnia 21 października 1967 roku w Krotoszynie. Państwo Klusakowie mieszkają w Jeziorkach od 2003 roku a wcześniej mieszkali w Pile. Państwo Klusakowie wychowali 3 dzieci i mają 3 wnuków.

Państwo Jerzy i Teresa Skwirowscy zam. w Kaczorach, związek małżeński zawarli dnia 11 listopada  1967 roku w Drawsku Pomorskim. Państwo Skwirowscy  mieszkają w Kaczorach od 1980 roku. Państwo Skwirowscy wychowali 2 dzieci, mają 2 wnuków.

Państwo Helena i Ryszard Leżankowie zam. w Jeziorkach, związek małżeński zawarli dnia 18 listopada  1967 roku w Kaczorach. Państwo Leżankowie  mieszkają w Jeziorkach od 15 lat. Państwo Leżankowie  wychowali 2 dzieci, mają 4 wnuków.

Państwo Ludwika i Zygmunt Jurkowie zam. w Równopolu związek małżeński zawarli dnia 19 listopada  1967 roku w Kaczorach. Państwo Jurkowie razem  mieszkają w Równopolu już 50 lat. Państwo Jurkowie wychowali 3 dzieci, mają 8 wnuków.

Państwo Teresa i Michał Kończakowie zam. w Morzewie, związek małżeński zawarli dnia 25 listopada  1967 roku w Kaczorach. Państwo Kończakowie  mieszkają w Morzewie od 1967 roku. Państwo Kończakowie  wychowali 3 dzieci, mają 8 wnuków i 1 prawnuka.

Małżonkowie z 60 – letnim pożyciem małżeńskim otrzymali okolicznościowe listy gratulacyjne, upominek i bukiet pięknych kwiatów. Wśród jubilatów byli:

Państwo Irena i Henryk Przewoźniakowie zam. w Dziembowie, którzy zawarli związek małżeński dnia 7 września 1957 roku w Kaczorach. Państwo Przewoźniakowie wychowali 3 dzieci, mają 9 wnuków i 8 prawnuków.

Państwo Gertruda i Józef  Partaczowie zam. w Kaczorach, którzy  związek małżeński zawarli dnia 30 grudnia 1957 roku w Kaczorach. Państwo Partaczowie  wychowali  4 dzieci i mają  2 wnuków.

Jubileusze małżeńskie

Za pomyślność i następne lata we dwoje wzniesiono toast lampką szampana i odśpiewano jubilatom chóralne „Sto lat”. Wręczono kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz zorganizowano słodki poczęstunek. Dla jubilatów zaśpiewał również zespół wokalny „Sonata” pod kierownictwem Jana Margowskiego. Po części oficjalnej, w sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze, małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat, które dostarczyły wiele przeżyć, wzruszeń i radości. Jubilaci, będący w doskonałej kondycji, wykazywali wiele optymizmu. Taka postawa wobec życia to zapewne jedna z ich tajemnic na udany, szczęśliwy i długowieczny związek.

Z ważnych przyczyn w uroczystości nie mogli wziąć udziału państwo Wiktoria i Roman Suchtowie, którzy wspólnie przeżyli 50 lat. W tym samym dniu jubilatów w ich rodzinnym  domu w Dziembowie odwiedził wójt gminy Brunon Wolski i kierownik USC Jadwiga Wojnicka. Jubilatom złożono okolicznościowe życzenia, wręczono pamiątkowe medale, dyplomy i piękne kwiaty. Państwo Suchtowie związek małżeński zawarli dnia 23 września 1967 roku w Kaczorach. Wychowali 2 dzieci, mają 4 wnuków.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}