W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusze małżeńskie

27.12.2018

Jubileusze małżeńskie

W piątek, 21 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego. Jubileusze małżeńskie świętowało sześć par małżeńskich.

Wójt pogratulował dostojnym jubilatom wspólnie przeżytych lat. Życzył zdrowia i wszelkiej pomyślności, by nadal towarzyszyła im miłość, zrozumienie, wzajemna życzliwość i troska. Prestiż tego wyjątkowego święta, podniosło uhonorowanie małżonków z 50-letnim stażem medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał wójt gminy Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal, w asyście kierownika Urzędy Stanu Cywilnego Jadwigi Wojnickiej oraz zastępcy kierownika USC Józefa Kowalskiego.

W gronie odznaczonych jubilatów znaleźli się:

  • Państwo Rozalia i Franciszek Gładychowie zamieszkali w Równopolu, związek małżeński zawarli dnia 21 września 1968 r. w Kaczorach. Państwo Gładychowie wychowali 4 dzieci i mają 7 wnuków.
  • Państwo Irena i Manfred Kajowie zamieszkali w Jeziorkach, związek małżeński zawarli dnia 19 października 1968 r. w Kaczorach. Państwo Kajowie wychowali 2 dzieci i mają 3 wnuków.
  • Państwo Barbara i Marian Borutowie zamieszkali w Morzewie, związek małżeński zawarli dnia 26 października 1968 r. w Kaczorach. Państwo Borutowie wychowali 5 dzieci i mają 12 wnuków.
  • Państwo Elżbieta i Tadeusz Wendtowie zamieszkali w Dziembówku, związek małżeński zawarli dnia 9 listopada 1968 r. w Kaczorach. Państwo Wendtowie wychowali 1 dziecko i mają 1 wnuczkę.
  • Państwo Longina i Henryk Błaszczykowie zamieszkali w Jeziorkach związek małżeński zawarli 25 grudnia 1968 r. w Wysokiej. Państwo Błaszczykowie wychowali 1 dziecko i mają 2 wnuków.

Państwo Aniela i Eugeniusz Radkowie zamieszkali w Kaczorach obchodzili jubileusz 60 – lecia pożycia małżeńskiego. Związek małżeński zawarli 29 października 1958 roku w Kaczorach. Państwo Radkowie wychowali 3 dzieci, mają 8 wnuków i 5 prawnuków. Małżonkowie z 60 – letnim pożyciem małżeńskim otrzymali podczas uroczystości okolicznościowe listy gratulacyjne, upominki i bukiet pięknych kwiatów.

Za pomyślność i następne lata we dwoje wzniesiono toast lampką szampana i odśpiewano jubilatom chóralne „Sto lat”. Wręczono kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz zorganizowano słodki poczęstunek. Dla jubilatów zaśpiewał również zespół wokalny „Sonata” pod kierownictwem Jana Margowskiego. Po części oficjalnej, w sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze, małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat, które dostarczyły wiele przeżyć, wzruszeń i radości. Jubilaci, będący w doskonałej kondycji, wykazywali wiele optymizmu. Taka postawa wobec życia to zapewne jedna z ich tajemnic na udany, szczęśliwy i długowieczny związek.

Z ważnych przyczyn w uroczystości nie mogli wziąć udziału państwo Irena i Witold Sienkiewiczowie z Jeziorek, którzy wspólnie przeżyli 50 lat.

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}