W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusze Długoletniego Pożycia Małżeńskiego

29.11.2016

Jubileusze Długoletniego Pożycia Małżeńskiego

Dnia 21 listopada 2016 roku w sali wiejskiej w Morzewie odbyła się doniosła uroczystość wręczenia medali Jubilatom, którzy obchodzili piękny Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego, byli również obecni Państwo Helena i Józef Banaszkiewiczowie zam. w Kaczorach, którzy obchodzili 60 – lecie pożycia małżeńskiego. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach powitała Dostojnych Jubilatów i zaproszonych gości. Tego bowiem dnia Wójt Gminy Kaczory Pan Brunon Wolski i Przewodniczący Rady Gminy Pan Stefan Kowal oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Jadwiga Wojnicka i z-ca kierownika Pan Józef Kowalski wręczyli pamiątkowe dokumenty i piękne wiązanki kwiatów. Uroczystość uświetnił swoim pięknym śpiewem gminny zespół „Sonata” pod przewodnictwem Pana Jana Margowskiego.

Wójt Gminy Kaczory dokonał aktu dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, oznaczeni zostali:

Państwo Zofia i Czesław Śpiewakowie zam. w Kaczorach, którzy związek małżeński zawarli dnia 20 sierpnia 1966 roku w Kaczorach. Państwo Śpiewakowie wychowali 3 synów, mają 5 wnucząt. Państwo Śpiewakowie powiedzieli, że we wspólnym życiu potrzeba dużo wyrozumiałości, ale najważniejszy jest szacunek i miłość do współmałżonka.

Państwo Monika i Paweł Przybyłowie zam. w Śmiłowie, którzy związek małżeński zawarli dnia 03 września 1966 roku w Kaczorach. Państwo Przybyłowie wychowali 3 dzieci, mają 3 wnucząt i 2 prawnuczki. Pan Paweł Przybył lubi śpiewać i opowiadać kawały, bo jak mówi śpiew jest radością serca. Powiedział, że przez 50 lat grał na organach w kościele, a teraz pałeczkę przejęli młodzi ludzie z czego jest bardzo zadowolony.

Państwo Antonina i Czesław Banaszkiewiczowie zam. w Kaczorach, związek małżeński zawarli dnia 14 października 1966 roku w Kaczorach. Państwo Banaszkiewiczowie wychowali 2 dzieci i mają 4 wnucząt. Oboje stwierdzili, że udany związek małżeński to praca ciągła wymagająca dużo cierpliwości, wyrozumiałości i wzajemnego wybaczania.

Państwo Teresa i Tadeusz Kozakowie zam. w Kaczorach, którzy związek małżeński zawarli dnia 30 października 1966 roku w Kaczorach. Państwo Kozakowie wychowali 2 dzieci i mają 3 wnucząt i 1 prawnuczkę. Pani Kozakowa powiedziała, że w małżeństwie są radości oraz różne problemy, jednak najważniejsza jest umiejętność przebaczania.

Państwo Czesława i Paweł Wojciechowscy zam. w Byszewicach, którzy związek małżeński zawarli dnia 17 grudnia 1966 roku w Kaczorach. Państwo Wojciechowscy wychowali 2 dzieci, mają 5 wnucząt i 1 prawnuczkę. Pan Paweł powiedział, że praca uszlachetnia człowieka, dlatego całe serce wkładał w to co robi, a wiele jeszcze chciałby zrobić. Dzisiaj jest dumny ze swojego Skansenu, który sam stworzył i stale go ulepsza. Udany związek zależy od samych małżonków, gdzie najważniejsza jest wiara, miłość i wzajemna wyrozumiałość.

Diamentowe Gody obchodzili:

Państwo Helena i Józef Banaszkiewiczowie zam. w Kaczorach, którzy związek małżeński zawarli 22 grudnia 1956 roku w Kaczorach. Państwo Banaszkiewiczowie wychowali 2 dzieci, mają 5 wnucząt i 7 prawnucząt. Państwo Banaszkiewiczowie są ludźmi bardzo pogodnymi i wyrozumiałymi, cieszą się dużym szacunkiem rodziny. Pani Banaszkiewiczowa mówi, że wewnętrzny spokój i cierpliwość oraz wzajemne wsparcie w trudnościach jest sukcesem udanego małżeństwa.

W swoim wystąpieniu Wójt Gminy Kaczory podkreślił, że Jubilaci pomimo trudności jakie musieli pokonywać, dzielili się również radościami i szczęśliwie doczekali 50 i 60 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. Wójt Gminy składając gratulacje, życzył dalszych długich lat życia w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Wszyscy Jubilaci są aktywni do dnia dzisiejszego, radośni i pełni optymizmu, interesują się problemami swojej gminy oraz są wzorem i wsparciem dla swoich rodzin. To spotkanie było również okazją do wspomnień oraz dzieleniem się swoimi doświadczeniami i mądrościami życiowymi.

Dziękujemy Wam Drodzy Jubilaci za dobro, życzliwość i za dotychczasową pracę, która przyczyniła się do rozwoju naszej małej ojczyzny, jaką jest gmina Kaczory.

Szanowni Jubilaci, składamy Wam wyrazy uznania za tak długie i zgodne pożycie małżeńskie oraz życzymy jeszcze długich lat trwania Waszego związku.

Jadwiga Wojnicka
/kierownik USC/

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}