W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

IX szkolny konkurs wiedzy o Gminie Kaczory ,,Moja Mała Ojczyzna”

07.06.2011

W Szkole Podstawowej w Kaczorach już po raz IX odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Kaczory ,, Moja mała Ojczyzna”. Inicjatorką i organizatorką tego konkursu jest opiekunka kółka turystycznego Joanna Stachowiak.

W tegorocznym finale konkursu uczestniczyły cztery 3-osobowe zespoły.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą ogólnych informacji o gminie takich jak : położenie, powierzchna, liczba miejscowości, liczba mieszkańców. Wiele pytań dotyczyło historii tej ziemi. Dzieci wykazały się sporą wiedzą: wiedziały, którą miejscowość nazywano w okresie rozbiorów ,, polską wyspą”, kim był i jak zginął obrońca ojczyzny Piotr Konieczka, co wydarzyło się w czasie II wojny światowej w Górach Morzewskich oraz dlaczego wzgórze pomiędzy Morzewem a Rzadkowem nazywa się Górą Śmiertną.

Oprócz bogatej historii w gminie są miejsca, które warto odwiedzić. Pytania dotyczące ,, Torfowiska Kaczory”, pałacu w Rzadkowie, początków kolejnictwa na tym terenie oraz ,, Smerfolandii ” nie sprawiły dzieciom problemu.

Znajomość miejscowych legend też się przydała. Po wielu emocjach, kiedy komisja podliczyła punkty, okazało się, że zwyciężyła drużyna klasy VI b : Klaudia Jaruga, Ola Pieścikowska, Patrycja Wikariak. Uczniowie z klasy VI a byli tuż, tuż. Od zwycięzców dzielił drużynę tylko 1 punkt. Najmłodsi uczestnicy z klasy IV a , którzy po raz pierwszy brali udział w konkursie obiecali, że za rok , to oni zwyciężą.

Z okazji Dnia Dziecka wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które ufundował Urząd Gminy w Kaczorach.

Joanna Stachowiak

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}