W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

IX Gala Jeździecka VIII Memoriał Szymona Usowicza

20.09.2010

IX Wielka Gala Jeździecka przyniosła wiele emocji. Pomimo niepewnej w tym roku pogody, na VIII już Memoriale Szymona Usowicza w Dziembówku stawiło się wielu zawodników. Nie zabrakło też mieszkańców i gości, którzy zjawili się licznie, aby oklaskiwać swoich ulubieńców. Impreza rozpoczęła się konkursem klasy „L” (konkurs dwufazowy) o Puchar Sołtysa Wsi Dziembówko. Tę konkurencje wygrała Izabela Bąk na koniu La Strada z KJ Profil Piła, mając minimalnie lepszy czas od Aleksandry Lauk (koń Dukat z BKS Kłos Budzyń) i Andrzeja Żejmo (koń Sarmata z KJ Gonitwa).
Drugą konkurencją był konkurs klasy „P” tzw. „zwykły” o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory. Tym razem równych sobie nie mieli Dawid Rakoczy na koniu Cittenzer z KJ Profil Piła, a także Tomasz Gogołek (koń Lew Darco z Kopras Sp. z.o.o.) i Jan Bobik (klacz Czara z LKS Dragon Nowielice).
Jakby emocji było mało, kolejnym wyzwaniem dla jeźdźców okazał się konkurs klasy „N” o wzrastającym stopniu trudności z „jokerem”, który toczył się o Puchar Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS w Pile. Tutaj swoje ponadprzeciętne umiejętności zaprezentował Łukasz Brzóska z KS Sokół Pniewy zdobywając I i III miejsce, dosiadając Mister Du Libaire oraz Uranusa. Na drugim miejscu uplasował się dobrze dysponowany tego dnia Dawid Rakoczy (KJ Profil Piła) na koniu Casch.
Niecodziennym widowiskiem okazał się następujący konkurs specjalny „Toyota i koń”, w którym udział brali najlepsi jeźdźcy oraz wylosowany VIP w samochodzie terenowym marki „Toyota”. W tej jakże emocjonującej konkurencji najlepszy okazał się Pan Marek Jóźwiakowski (Prezes GLKS Sokół Damasławek) wraz z jeźdźcem Hubertem Ludwiczakiem.
Ostatnim, najważniejszym konkursem, na który czekali wszyscy zgromadzeni był „Grand Prix Kaczor” o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kaczory VIII Memoriał Szymona Usowicza (konkurs dokładności z jedną rozgrywką). Z ponad 20-tu zawodników tylko dsześciu udało się przejść do rozgrywki, a najlepszy okazał się Rafał Pluskota na koniu Orient z MLKS Morena Sieraków. Łukasz Brzóska (Mister Du Libaire/KS Sokół Pniewy) uplasował się na II miejscu a Dawid Rakoczy z KJ Profil Piła zajął kolejno III, IV i V miejsce dosiadając Unisco, Cascha i Pankracego.
Najlepsi jeźdźcy zostali nagrodzeni przez organizatorów: Urząd Gminy Kaczory, Klub Jeździecki „PROFiL” Piła, Powiatowe Zrzeszenie LZS Piła, Farmutil H.S. i ASD Toyota; pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami pieniężnymi. Całość imprezy została zwieńczona udaną zabawą taneczną.

Bartosz Lach

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}