Powrót

III miejsce i puchar dla reprezentacji szkółki wędkarskiej „Rybka”

29.03.2017

25 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile odbył się XVII Okręgowy Turniej Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej. III miejsce w turnieju zdobyła reprezentacja szkółki wędkarskiej „Rybka” przy Szkole Podstawowej w Kaczorach.

Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu, zawierającego pytania z dziedziny ekologii i wędkarstwa oraz jak najcelniej rzucić kulą zanętową. W kategorii uczniów do lat 13 wystartowało 54 zawodników z Piły, Falmierowa, Krzyża Wielkopolskiego, Kaczor, Wyrzyska, Krajenki, Złotowa, Kosztowa i Jastrowia. W klasyfikacji drużynowej uczestnicy szkółki wędkarskiej „Rybka” przy Szkole Podstawowej w Kaczorach w składzie: Nikola Biedroń, Kornel Marcińczyk, Kamil Maćkowiak zajęła pucharowe III miejsce, tuż za uczniami ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie i Krzyżu Wielkopolskim (pierwszy taki sukces w historii koła). Natomiast indywidualnie 8 miejsce (punktowane) zdobyła Nikola Biedroń.

W grupie wiekowej 14-16 lat zmierzyło się również 54 uczniów. W tej kategorii szkółkę Taka Ryba” przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach reprezentował indywidualnie Dawid Michałek, który uplasował się na 16 miejscu. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Fabian Łassa, reprezentujący Koło PZW Łobżenica. Drugie miejsce zajął Mateusz Marcinkowski z Zespołu Szkół nr 1 w Pile, a trzecie Adrian Kożuchin z Gimnazjum w Wyrzysku.

W konkursie na najaktywniejsze Koło ON PZW Piła w zakresie pracy z młodzieżą, Koło PZW Kaczory zajęło w 2016 roku 6 miejsce. Dyplom odebrał Instruktor Wędkarstwa Młodzieżowego Andrzej Rybiński.

Poza pucharami zawodnicy otrzymali do 15 miejsca w każdej grupie wiekowej nagrody rzeczowe.

Organizatorem turnieju był Okręg Nadnotecki PZW, a patronował mu starosta pilski Eligiusz Komarowski, który również ufundował puchary dla najlepszych zawodników.