W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

III Bieg Uliczny „Kaczorska 10” o Puchar Wójta Gminy Kaczory

04.05.2012

III Bieg Uliczny „Kaczorska 10” o Puchar Wójta Gminy Kaczory

W tym roku nie było łatwo…trzydziestostopniowy upał, żar słońca, dodatkowy odcinek trasy i mordercze tempo narzucone przez zawodnika z Kenii sprawiły, że pokonanie 10-kilometrowej trasy stanowiło spore wyzwanie. Mimo to, metę przekroczyło 179 zawodników, spośród 182 startujących. Pierwszy dobiegł Kenijczyk Michael Ki Karonei z Klubu Sportowego Zawisza w Bydgoszczy.

Bieg odbył się w ubiegłą niedzielę, 29 kwietnia. Z „Kaczorską 10” w tym roku zmierzyło się 182 zawodników. Zawodnicy startowali o 15.00 tradycyjnie za przejazdem kolejowym w Równopolu. Podobnie jak w latach ubiegłych trasa wiodła przez miejscowości Kaczory, Morzewo, Rzadkowo i Równopole. Drobna zmiana na trasie nastąpiła w Morzewie, gdzie organizatorzy dołożyli dodatkowy 800-metrowy odcinek, tak by w sumie zawodnicy mieli do pokonania równe 10 km. Bieg kończył się przy Wiejskim Domu Kultury w Równopolu. Tu czekała licznie zgromadzona publiczność, która nagradzała wszystkich zawodników gorącymi brawami. Warunki były trudne. Podczas biegu słońce prażyło niemiłosiernie, a słupek rtęci sięgał 30° C. W kilku przypadkach niezbędna była pomoc medyczna. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji pracowników karetki pogotowia i miejscowych strażaków dla wszystkich zawodników bieg zakończył się szczęśliwie i bez uszczerbku na zdrowiu. Pierwszy zawodnik dotarł do mety po 32 minutach i 59 sekundach. Był to Kenijczyk, Michael Ki Karonei, który wyprzedził Marka Wasilewskiego z Piły o 2 minuty i 9 sekund. Jako trzeci metę przekroczył Tomasz Marciniak z Krzewiny z czasem 35 minut i 38 sekund. Wśród kobiet najszybsza była Krystyna Kuta z Serocka (00:39:51). Następne były Paulina Warpas ze Świecia (00:42:13) i Ewa Peksa z Wągrowca (00:42:46). Ostatni zawodnik ukończył bieg z czasem godzina, 30 minut i 5 setnych sekundy. Na mecie wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami oraz uraczeni wodą i ciepłym posiłkiem. Uroczystej dekoracji najlepszych w tym biegu dokonano na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Równopolu. Zawodników dekorowali: wójt gminy Brunon Wolski, starosta pilski Mirosław Mantaj, przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal oraz Małgorzata Śliwińska, inicjatorka biegu. Najlepsi w kategorii OPEN otrzymali od organizatorów okazałe puchary i nagrody finansowe o wartości 500 zł za I miejsce, 400 zł – za II i 300 zł za III miejsce. W poszczególnych kategoriach przyznano statuetki i nagrody rzeczowe. W gronie nagrodzonych zawodników i zawodniczek z powiatu pilskiego znaleźli się: Marek Wasilewski z Piły (I), Tomasz Marciniak z Krzewiny (II), Dariusz Zych z Piły (III), Iwona Siuda z Wysokiej (I), Ewa Karmelita z Wyrzyska (II), Katarzyna Wrotecka z Ujścia (III).  Wśród trzynastu startujących zawodników z gminy Kaczory, trasę najszybciej przebiegli: Tomasz Marciniak z Krzewiny (I), Paweł Kopertowicz z Kaczor (III) i Antoni Kozłowski z Krzewiny (III). W grupie kobiet do trójki najlepszych zakwalifikowały się: Renata Bajerska z Kaczor i Danuta Kozłowska z Krzewiny.  W kategorii najlepsi zawodnicy z Równopola nagrodzeni zostali: Józef Piochacz i Radosław Śliwiński. Oprócz w/w osób, gminę Kaczory godnie reprezentowali: Marek Wolski, Szymon Ligenza, Artur Maślanka, Klaudiusz Kozłowski, Remigiusz Zabel i Krzysztof Taraszkiewicz.

W poszczególnych kategoriach wiekowych klasyfikacja prezentowała się następująco:

kat. kobiet od 16-30 lat: I – Iwona Siudyga z Wysokiej, II – Katarzyna Wrotecka z Ujścia, III – Klaudia Kryczka z Ujścia; kat. kobiet od 31-40 lat: I – Justyna Koper ze Skórki, II – Żaneta Koniec z Osieka, III – Angelika Zygmunt z Piły; kat. kobiet 41-50 lat: I – Dorota Franckowska z Dąbek, II – Alina Nowak z Osieka, III – Mariola Bramorska z Piły; kat. kobiet powyżej 50 lat: I – Ewa Karmelita z Wyrzyska, II – Irena Lasota z Wałcza;
kat. mężczyzn od 16-30 lat: I – Tomasz Zalewski z Chełmna, II – Michał Kulpa z Bukowca, III – Paweł Kopertowicz z Kaczor; kat. mężczyzn od 31-40 lat: I – Mariusz Plesiński z Świętoszowa, II – Adam Koper ze Skórki, III – Patryk Janca z Piły; kat. mężczyzn 41-50 lat: I – Dariusz Zych z Piły, II – Dariusz Skowera z Piły, III – Ryszard Majtyka z Dolaszewa; kat. mężczyzn od 51-60 lat: I – Tadeusz Gożliński z Świdwina, II – Zdzisław Wójcik z Piły, III – Jerzy Iwanicki z Piły; kat. mężczyzn powyżej 60 lat: I – Henryk Więzik z Wałcza, II – Stefan Dobak z Szamotuł, III – Wiesław Połeć z Piły.
W kategorii najstarszy zawodnik biegu nagrodę otrzymał Marian Małecki z Piły, który w niedzielę ukończył 75 lat. Wśród pozostałych uczestników biegu rozlosowano nagrody pocieszenia.

Podobnie jak w roku ubiegłym bieg główny poprzedziły Młodzieżowe Mistrzostwa Gminy Kaczory w Biegach Ulicznych Dzieci i Młodzieży, które adresowane były do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Mistrzostwa zorganizowano na trzech dystansach. Na dystansie 400 m ścigały się dzieci klas I –III, nieco dłuższy dystans, bo 1000 m miały do pokonania dzieci klas IV-VI. Młodzież gimnazjalna zmierzyła się na odcinku 1500 m . Zawodnicy startowali z Równopola oraz Rzadkowa. Ostatecznym celem była meta, zlokalizowana przy Wiejskim Domu Kultury w Równopolu. W mistrzostwach wystartowało 69 zawodników. Na dystansie 400m publiczność jako pierwszych na mecie powitała: Radosława Tuszkowskiego (I), Mateusza Puchałę (II), Oskara Kozerę (III) w grupie dziewcząt: Weronikę Popowską (I), Wiktorię Parecką (II) i Julię Karkut (III).  W kategorii klas IV-VI najlepsi byli: Kacper Pazdej (I), Adam Stodolski (II), Adrian Śliwiński (III), Olimpia Pabich (I), Klaudia Woltmann (II) i Weronika Kozłowska (III).  W kategorii młodzież gimnazjalna na podium stanęli: Wojciech Ligenza (I), Dariusz Rentz (II), Marek Pieścikowski (III), Roksana Szłapa (I), Michalina Makowiecka (II) oraz Klaudia Jaruga (III). Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, najlepsi zawodnicy zaś statuetki i nagrody rzeczowe.

Podsumowując III edycję biegu wójt gminy Brunon Wolski podkreślił doskonałą frekwencję zawodników oraz serdecznie podziękował wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które ufundowały w tym roku nagrody dla zawodników. Słowa podziękowania skierował również do głównej inicjatorki biegu Małgorzaty Śliwińskiej, sołtysów: Emilii Wełnic, Mirosława Kopertowicza, Zenona Kina, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Równopolu Mirosławy Perskiej, rady sołeckiej w Równopolu, strażaków i funkcjonariuszy policji, którzy w tym roku zabezpieczali trasę, pracowników Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach oraz mieszkańców Równopola, którzy okazali bezcenne wsparcie przy organizacji biegów. Tegoroczną imprezę uświetniły występy kapeli „Śledzioki” ze Środy Wielkopolskiej oraz gminnych zespołów wokalno-instrumentalnych, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach. Wieczorem do tańca zagrał zespół „Sągorsi” z Kaczor. III Bieg Uliczny „Kaczorska 10” o Puchar Wójta Gminy Kaczory zorganizowali: Urząd Gminy w Kaczorach, Starostwo Powiatowe w Pile, Klub Sportowy „Gwardia” w Pile oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach.

Paulina Banasik
podinspektor ds. promocji gminy

Materiały

III​_Kaczorska​_Dziesiatka​_oficjalne​_OPEN
III​_Kaczorska​_Dziesiatka​_oficjalne​_OPEN.pdf 0.17MB
Regulamin-Młodziezowych-Mistrzostw-Gminy-Kaczory-w-Biegach-Ulicznych
Regulamin-Młodziezowych-Mistrzostw-Gminy-Kaczory-w-Biegach-Ulicznych.pdf 0.08MB
WYNIKI-III-BIEGU-ULICZNEGO-KACZORSKA-10
WYNIKI-III-BIEGU-ULICZNEGO-KACZORSKA-10.pdf 0.07MB
ZEZWOLENIE-I-O​_WIADCZENIE-OPIEKUNA-Młodzieżowe-Mistrzostwa-Gminy-Kaczory
ZEZWOLENIE-I-O​_WIADCZENIE-OPIEKUNA-Młodzieżowe-Mistrzostwa-Gminy-Kaczory.pdf 0.05MB

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}