W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

II Rajd Graniczny w Jeziorkach

07.09.2016

24 września Rada Sołecka w Jeziorkach, Koło Gospodyń Wiejskich w Jeziorkach oraz amatorska grupa rekreacyjno – sportowa „Jeziorki – Aktywna Wieś” będą organizatorami II Rajdu Granicznego Nordic Walking. Rajd organizowany jest dla upamiętnienia bohaterskiej postawy żołnierzy Straży Granicznej i plutonów wzmocnienia oraz ludności cywilnej podczas pierwszych dni II wojny światowej.

Rajd adresowany jest do starszych dzieci ze szkół z terenu gminy Kaczory, z Zespołu Szkół Specjalnych w Rzadkowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pile, mieszkańców i sympatyków wsi Jeziorki.

Do pokonania będzie odcinek o długości 8 km. Uczestnicy wystartują o godz. 10.00 w pobliżu Wiejskiego Domu Kultury w Jeziorkach. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem kaprala Piotra Konieczki grupy wyruszą szlakiem niebieskim, następnie szlakiem czerwonym w kierunku umocnień, które znajdują się w pobliżu byłej granicy polsko – niemieckiej. Następnie trasa będzie wiodła wzdłuż jeziora Bagiennego i przez przesmyk między jeziorem Bagiennym, a Jeleniowym. W trakcie krótkiej przerwy na uczestników czeka krótka prelekcja przedstawiciela Pilskiego Muzeum Wojskowego na temat mijanych umocnień. Trasa zakończy się ponownie w Jeziorkach przy Wiejskim Domu Kultury, gdzie uczestnicy otrzymają ciepły posiłek i napoje.

Przy WDK w Jeziorkach organizatorzy zaplanowali cykl imprez tematycznych i konkursów. W programie m.in. pogadanka przedstawiciela Muzeum Okręgowego w Pile na temat roli Straży Granicznej w pierwszych godzinach wojny w dniu 1 września 1939 roku na terenie obecnego powiatu pilskiego, konkurs wiedzy o wrześniu 1939 roku z uwzględnieniem roli żołnierzy Straży Granicznej w obronie granicy państwowej, drużynowe zawody strzeleckie z wiatrówki, stanowisko z operatorem radiostacji krótkofalarskiej z Pilskiego Klubu Krótkofalarskiego, stoisko kryminalistyczne Szkoły Policji w Pile, pokaz tresury psa policyjnego, podsumowanie konkursu kronik szkolnych, poświęconych pierwszym dniom wojny na terenie gminy Kaczory, konkurs przyrodniczy, który przeprowadzi Małgorzata Plata z Nadleśnictwa Kaczory. Rajd potrwa do godz. 16.00. W trakcie rajdu organizatorzy przeprowadzą zbiórkę karmy dla zwierząt

Zapisy na rajd już trwają. Liczba osób startujących ograniczona. Szczegóły dotyczące rajdu w regulaminie poniżej.

II Rajd Graniczny w Jeziorkach

Materiały

Regulamin-rajdu
Regulamin-rajdu.pdf 0.06MB
{"register":{"columns":[]}}