W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Historyczny awans gimnazjalistów z Kaczor do finału wojewódzkiego w unihokeju

14.04.2010

Wielkim sukcesem zakończył się udział reprezentacji kaczorskich gimnazjalistów w unihokeju w półfinale wojewódzkim, który odbył się 26 marca w Poznaniu. W meczach otwierających turniej reprezentacja naszej szkoły spotkała się z ubiegłorocznym mistrzem województwa wielkopolskiego i gospodarzami zawodów, gimnazjum nr 55 w Poznaniu. Mimo, iż przegrywaliśmy po pierwszej tercji 0:1, to po składnych akcjach, znakomitej grze całego zespołu i celnych bramkach Dariusza Kościelskiego wyszliśmy na prowadzenie 2:1. W końcówce meczu zespół gospodarzy doprowadził do wyrównania , ustalając końcowy wynik spotkania 2:2. W drugim meczu zmierzyliśmy się z ekipą gimnazjum w Kębłowie. W tym spotkaniu zagrali najmłodsi reprezentanci naszej szkoły, dając odpocząć swoim starszym kolegom. Porażka 1: 3 wstydu nie przyniosła, a bramka w wykonaniu Jakuba Grondkowskiego była przedniej marki. W meczu, który decydował o naszym awansie spotkaliśmy się z gimnazjum Drążnia. Tylko wygrana wieloma bramkami dawała nam awans do finału wojewódzkiego. Nasi chłopcy wykorzystali szansę i pokonali swoich kolegów z Drążni w przekonujący sposób 5:0, po golach Macieja Załachowskiego – 3 i Pawła Śpiewaka – 2, pieczętując historyczny awans do strefy medalowej. Znakomicie w naszej bramce spisywał się Paweł Kaczmarek. To największe osiągnięcie naszej szkoły w sporcie we współzawodnictwie chłopców.

Jesteśmy w gronie czterech najlepszych szkół województwa wielkopolskiego. W dniach 12-15 kwietnia (miejsce zawodów do ustalenia) odbędzie się finał wojewódzki, w którym wystąpią gimnazja z: Niechanowa, Gułtów, Kębłowa i Kaczor. Zapowiadamy walkę o medal.

Historyczny awans wywalczyli: Paweł Kaczmarek, Jakub Warszewski, Mateusz Przybylski, Paweł Śpiewak, Oskar Jasiński, Krystian Milachowski, Marcin Konieczny, Michał Kowalski, Mikołaj Boruta, Martin Baszczyn oraz Jakub Grondkowski. Wyżej wymienieni uczniowie i Kamil Kozera będą reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim.

Gratulacje
Marek Wypych

{"register":{"columns":[]}}