W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Historyczne zwycięstwo Równopola i ogromna radość jego mieszkańców.

01.08.2013

Historyczne zwycięstwo Równopola i ogromna radość jego mieszkańców.

Stało się już tradycją, że co roku, w lipcu spotykamy się na stadionie LZS w Kaczorach na Turnieju Wsi. To już XVIII raz, gdzie drużyny rywalizują ze sobą w konkurencjach turniejowych o prymat najlepszego sołectwa w gminie – mówiła Krystyna Adamczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach. Trybuny zaczynają się zapełniać po brzegi, a do boju przygotowują się drużyny. W tym roku do udziału zgłosiło się jedenaście sołectw: Brodna, Dziembowo, Dziembówko, Jeziorki, Kaczory, Krzewina, Morzewo, Prawomyśl, Równopole, Smiłowo, Zelgniewo.

Turniej cieszy się wielkim zainteresowaniem i ciągle dostarcza niezapomnianych wrażeń, bawi, wzbudza wiele emocji, a nawet wyciska krople potu. Organizatorzy co roku „staja na głowie” by zapewnić fajne atrakcje, które w pełni zaspokoją potrzeby widzów. Po oficjalnym otwarciu turnieju nastąpiła krótka prezentacja poszczególnych sołectw. O każdej miejscowości powiedziano cos miłego i ciekawego. W tym roku zawodnicy zmagali się w 7 konkurencjach.

Jako pierwsza odbyła się konkurencja Panie na START – sztafeta z udziałem 4 pań w różnej kategorii wiekowej. Zwycięstwo w tej dyscyplinie należy do sołectwa Kaczory. II – Dziembowo, III – Równopole. Również w konkurencji Panowie na START mogli cieszyli się zwycięstwem mieszkańcy Kaczor, na podium stanęli także zawodnicy z Dziembówka i Brodnej. Lecz drużyna z Równopola nie odpuszczała. W konkurencji Przeciąganie Liny oraz Mega Narty nie mieli sobie równych. Po 13 punktów z każdej dyscypliny wskoczyło do klasyfikacji generalnej. Wielka Skakanka – pomieściła aż 22 osoby podopiecznych sołtysa Jana Robakowskiego co dało im w tej konkurencji pierwsze miejsce. Drugie zdobyło Równopole, a trzecie Zelgniewo. Zmagania pod nazwą Super Rada (rzut piłką do kosza i strzały na bramkę drużyn, złożonej z sołtysa danej wsi i przedstawiciela rady sołeckiej ) zwyciężyła tu drużyna z Morzewa, wyprzedając Kaczory (II) i Zelgniewo (III). W dyscyplinie Rzut Beretem najlepiej poszło drużynie z Kaczor. Tuż za nimi drużyna z Równopola i Dziembowa.

W ogólnej klasyfikacji najwięcej punktów zgromadziło Równopole i to ono zdobyło puchar turnieju. Młodziutka sołtys Emilia Wełnic nie ukrywała szczęścia, to historyczne zwycięstwo i ogromna radość wszystkich mieszkańców. Drugie było Kaczory, a trzecie Dziembówko. Na dalszych miejscach uplasowały się Zelgniewo IV, Prawomyśl V, Dziembowo VI, Morzewo VII, ¦miłowo VIII, Krzewina IX, Brodna X, Jeziorki XI miejsce.

Wójt gminy Brunon Wolski, który podsumował niedzielny turniej jako wielkie święto całej gminy, wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Stefanem Kowalem oraz radnymi Ryszardem Grzelakiem, Aleksandrą Wienke i Kazimierzem Załachowskim wręczyli nagrody i dyplomy. Podczas zawodów przygrywała gminna orkiestra dęta pod batutą Zdzisława Nawrota, a wieczorna zabawa pod chmurką odbyła się przy zespole Są Gorsi.

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}