W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

20.12.2012

Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Choć na bramkę do unihokeja najcelniej strzelali zawodnicy z Liszkowa, a piłką lekarską najdalej rzucali wychowankowie Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie to i tak główny olimpijski puchar trafił w ręce drużyny z Piły.

Tegoroczna Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych odbyła się 1 grudnia, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kaczorach. Inicjatorami tego sportowego przedsięwzięcia były tradycyjnie: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Pile, Urząd Gminy w Kaczorach, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie. Olimpiadę zorganizowano przy wsparciu środków z powiatu. Rywalizację podjęło aż dziewięć reprezentacji: z Liszkowa, Chlebna, Białośliwia, Rzadkowa, Ujścia, Dębna, Piły, Szydłowa i Wyrzyska.

W programie olimpiady znalazło się siedem konkurencji, które zostały rozegrane według następującej kolejności: wieszanie wycinanek, odkrywanie obrazków, rzuty woreczkami do celu, strzały na bramkę do unihokeja, zamiatanie na czas, rzuty na odległość oraz bieg z woreczkiem na głowie. W trakcie imprezy został również przeprowadzony konkurs plastyczny na najładniejszą udekorowaną bombkę.

Pierwszą konkurencję bezkonkurencyjnie wygrała ekipa z Wyrzyska. Drugą i trzecią lokatę zajęły kolejno Rzadkowo i Ujście. Z odkrywaniem obrazków najlepiej poradzili sobie pilanie, a w dalszej kolejności reprezentacje Dębna i Białośliwia. W rzutach woreczkami do celu najwięcej punktów zebrali zawodnicy z Rzadkowa, którzy wyprzedzili rywali z Ujścia i Białośliwia. W strzałach na bramkę do unihokeja mocnych nie było na ekipy z Liszkowa (I), Ujścia (II) i Wyrzyska (III). Zamiatane śmieci najzwinniej poszło drużynom z Piły (I), Wyrzyska (II) i Liszkowa (III). W rzutach na odległość palmę pierwszeństwa dzierżyło Rzadkowo. Dobre wyniki w tej konkurencji uzyskały również Piła (II) i Dębno (III). Slalom z woreczkiem na głowie najszybciej ukończyła Piła, a za nią Dębno i Białośliwie.

W klasyfikacji końcowej najwięcej punktów zebrała reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile (I), następnie drużyna Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wyrzysku (II) i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ujściu (III).

Pozostałe turniejowe miejsca zajęły drużyny: Dom Pomocy Społecznej w Dębie (IV), Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie (V), Gmina Białośliwie (VI), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Liszkowie (VII), Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie (VIII), Zespół Szkół w Szydłowie (IX).

Olimpiadę zakończyła uroczysta dekoracja najlepszych drużyn pamiątkowymi pucharami i medalami.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}