W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

19.12.2013

Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Tegoroczna Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych celem której jest aktywizacja środowisk niepełnosprawnych, popularyzacja aktywności poprzez uczestniczenie w zajęciach sportowo-rekreacyjnych odbyła się 12 grudnia, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kaczorach. Inicjatorami tego sportowego przedsięwzięcia były tradycyjnie: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Pile i Urząd Gminy w Kaczorach. Olimpiadę zorganizowano również przy wsparciu środków z powiatu pilskiego. Rywalizację podjęło aż dziewięć reprezentacji: z Liszkowa, Falmierowa, dwie drużyny z Rzadkowa, Ujścia, Dębna, Leżenicy, Szydłowa i Wyrzyska.

W programie olimpiady znalazło się siedem konkurencji: m.in. łańcuch świąteczny, rzut beretem, sztafeta z pałeczkami, kolorowe piłeczki, budowa mostu, sztafeta z 3 piłkami, kostka do gry. W trakcie imprezy został również przeprowadzony konkurs plastyczny.

Pierwszą konkurencję bezkonkurencyjnie wygrała ekipa z Szydłowa. Z rzutem beretem i sztafetą z pałeczkami najlepsza była ekipa z Wyrzyska. Natomiast z kolorowymi piłeczkami najlepiej poradziło sobie WTZ Liszkowo. Mosty najlepiej buduje Dębno, a z trzema piłkami w sztafecie bezkonkurencyjny był Wyrzysk. W klasyfikacji końcowej najwięcej punktów zebrała reprezentacja Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wyrzysku (I), później drużyna Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rzadkowie (II), i Zespół Szkół w Szydłowie (III).

Olimpiadę zakończyła uroczysta dekoracja najlepszych drużyn pamiątkowymi pucharami i medalami, a w stołówce szkolnej dla wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek który zapewnił Urząd Gminy w Kaczorach.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}