W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

08.12.2014

Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Choć bieg z biedronkami najszybciej ukończyli wychowankowie z Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie, a w zabawie orientacyjnej z cukierkami najlepiej poradzili sobie zawodnicy z Falmierowa to i tak główny olimpijski puchar trafił w ręce drużyny z Dębna.

Tegoroczna Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych odbyła się 29 listopada, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kaczorach. Inicjatorami tego sportowego przedsięwzięcia były w tym roku: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Pile, Urząd Gminy w Kaczorach i Starostwo Powiatowe w Pile. Rywalizację podjęło aż dziesięć reprezentacji: z Liszkowa, Chlebna, Białośliwia, Rzadkowa, Ujścia, Dębna, Wyrzyska, Szydłowa, Falmierowa i Leżenicy.

W programie olimpiady znalazło się sześć konkurencji, które zostały rozegrane według następującej kolejności: bieg z biedronkami, sztafeta pociągowa, zabawa orientacyjna, butelkowy wyścig, rzuty do celu i bieg narciarski na kocykach. W trakcie imprezy tradycyjnie został przeprowadzony konkurs plastyczny na najładniejsze dekoracje świąteczne. Wszyscy jego uczestnicy zostali hojnie nagrodzeni słodkimi upominkami. Imprezę profesjonalnie poprowadził Wojciech Dróżdż, a nad przebiegiem konkurencji czuwała Łucja Sznabel (sędzia główny).

Pierwszą konkurencję bezkonkurencyjnie wygrała ekipa z Rzadkowa. Drugą i trzecią lokatę zajęły kolejno Dębno i Wyrzysk. Z torem przeszkód najlepiej poradziła sobie sztafeta pociągowa z Szydłowa, a w dalszej kolejności sztafety z Wyrzyska i Dębna. W zabawie orientacyjnej, podczas której było trzeba umieścić cukierki w odpowiednich pojemnikach najwięcej punktów zebrali zawodnicy z Falmierowa, którzy wyprzedzili rywali z Chlebna i Rzadkowa. W butelkowym wyścigu mocnych nie było na ekipy z Falmierowa (I), Białośliwia (II) i Rzadkowa (III). Bieg narciarski na kocykach najszybciej ukończyła drużyna z Rzadkowa (I), a za nią Dębno (II) i Ujście (III). W rzutach do celu palmę pierwszeństwa dzierżyło Białośliwie. Dobre wyniki w tej konkurencji uzyskało również Liszkowo (II) i Rzadkowo (III).

W klasyfikacji końcowej najwięcej punktów zebrała reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Dębnie (I – 42 pkt.), następnie drużyna Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wyrzysku (II – 35 pkt.) i Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie (III – 34 pkt.).

Pozostałe turniejowe miejsca zajęły drużyny: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Liszkowie (IV), Gmina Szydłowo (V), Gmina Białośliwie (VI), Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie (VII), Dom Pomocy Społecznej w Falmierowie (VIII), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy (IX), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ujściu (X).

Olimpiadę zakończyła uroczysta dekoracja najlepszych drużyn pamiątkowymi pucharami, medalami i słodkimi upominkami. Dekoracji tej dokonali: Wiesław Łoś – prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Pile oraz Brunon Wolski – wójt gminy Kaczory.

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}