W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

21.12.2015

Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

5 grudnia w hali sportowej w Kaczorach dwanaście drużyn: z Liszkowa, Chlebna, Białośliwia, Rzadkowa, Ujścia, Dębna, Wyrzyska, Szydłowa, Falmierowa, Leżenicy i Piły zawalczyło o olimpijski puchar w tegorocznej Gwiazdkowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. W tym roku niepokonane po raz kolejny okazało się Dębno.

W programie olimpiady znalazło się pięć konkurencji, które zostały rozegrane według następującej kolejności: butelkowa zabawa, rozpoznaj kolor, kocykowe narty, rzuty woreczkami z grochem, układanka. W trakcie imprezy tradycyjnie został przeprowadzony konkurs plastyczny na najładniejsze dekoracje świąteczne. Wszyscy jego uczestnicy zostali hojnie nagrodzeni słodkimi upominkami. Imprezę profesjonalnie poprowadził Wojciech Dróżdż, a nad przebiegiem konkurencji czuwała Łucja Sznabel (sędzia główny).

Pierwszą konkurencję bezkonkurencyjnie wygrała ekipa z Piły. Drugą i trzecią lokatę wywalczyły kolejno Szydłowo i Biłośliwie. W rozpoznawaniu kolorów mocnych nie było na reprezentację z Wyrzyska. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno Dębno i Białośliwie. Bieg narciarski na kocykach najszybciej ukończyła drużyna z Piły (I), a za nią DPS Rzadkowo (II) i Chlebno (III). W rzutach woreczkami z grochem palmę pierwszeństwa dzierżyło Ujście. Dobre wyniki w tej konkurencji uzyskały również Leżenica (II) i Białośliwie (III). W układance najlepiej poradzili sobie zawodnicy WTZ w Rzadkowie, którzy byli lepsi od rywali z Wyrzyska (II) i Dębna (III).

W klasyfikacji końcowej olimpiady najwięcej punktów zebrała reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Dębnie (I – 43 pkt.), następnie drużyna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile (II – 40 pkt.) i Gmina Białośliwie (III – 36 pkt.).

Pozostałe turniejowe miejsca zajęły drużyny: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Wyrzysku (IV), Gmina Szydłowo (V), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ujściu (VI), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy (VII), Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie (VIII), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rzadkowie (IX), Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie (X), Dom Pomocy Społecznej w Falmierowie (XI), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Liszkowie (XII).

Podczas uroczystej dekoracji najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale i słodkie upominki. Olimpiada została tradycyjnie zorganizowana przez: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Pile i Urząd Gminy w Kaczorach. Imprezę dofinansował Powiat Pilski.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}