W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

25.01.2017

Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia w hali sportowej w Kaczorach dwanaście drużyn: z Liszkowa, Chlebna, Białośliwia, Rzadkowa, Ujścia, Dębna, Wyrzyska, Szydłowa, Morzewa, Falmierowa, Leżenicy i Piły zawalczyło o zwycięski puchar w tegorocznej Gwiazdkowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. W tym roku niekwestionowanym zwycięzcą została reprezentacja Specjalistycznego Ośrodka Szkoleniowo-Wychowawczego w Pile.

W programie olimpiady znalazło się sześć konkurencji, które zostały rozegrane według następującej kolejności: dekorowanie, przewlekanie wstążki, segregowanie sztućców, podbijanie balonika, budowa łańcucha z piłkami, celowanie woreczkami do pojemnika.

W pierwszej konkurencji, zadaniem zawodników było przymocowanie świątecznych dekoracji. W tej konkurencji wygrała ekipa Specjalistycznego Ośrodka Szkoleniowo-Wychowawczego w Pile. Drugą i trzecią lokatę wywalczyły kolejno Dom Pomocy Społecznej w Dębnie i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białośliwiu. W przewlekaniu wstążki mocnych nie było na reprezentację Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wyrzysku. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białośliwiu i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Z segregacją sztućców najlepiej poradziła sobie drużyna Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szydłowie (I miejsce), a za nią Specjalistyczny Ośrodek Szkoleniowo – Wychowawczy w Pile (II miejsce) i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Morzewie (III). W podbijaniu balonem równych sobie nie mieli zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Liszkowie. Dobre wyniki w tej konkurencji uzyskały również drużyny Specjalistycznego Ośrodka Szkoleniowo-Wychowawczego w Pile (II miejsce) i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białośliwiu (III miejsce). Z budową łańcucha z piłek lekarskich najlepiej uporali się reprezentanci Specjalistycznego Ośrodka Szkoleniowo – Wychowawczego w Pile, którzy byli lepsi od rywali z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białośliwiu (II miejsce) i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wyrzysku (III miejsce). Woreczkami do pojemnika najcelniej rzucali zawodnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Morzewie (I miejsce), następnie zawodnicy Domu Pomocy Społecznej w Dębnie (II miejsce) i Ośrodka Szkoleniowo – Wychowawczego w Pile (III miejsce).

W trakcie rywalizacji tradycyjnie został przeprowadzony konkurs plastyczny na najładniejsze dekoracje świąteczne. Wszyscy jego uczestnicy zostali hojnie nagrodzeni słodkimi upominkami. Dodatkową atrakcją były zabawy i konkurencje przygotowane w ramach jesiennego programu edukacyjnego przez przedstawicieli Związku Międzygminnego „PRGOK”. Biorąc w nich udział, uczestnicy olimpiady zapoznali się z zasadami właściwej segregacji odpadów wtórnych.

W klasyfikacji końcowej olimpiady najwięcej punktów zebrała reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile (I – 46 pkt.), następnie drużyna Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białośliwiu (II – 39 pkt.) i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Morzewie (III – 24 pkt.).

Pozostałe turniejowe miejsca zajęły drużyny: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Wyrzysku (IV), Dom Pomocy Społecznej w Dębnie (V), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Liszkowie (VI), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ujściu (VII), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy (VIII), Dom Pomocy Społecznej w Falmierowie (IX), Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szydłowie (X), Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie (XI), Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie (XII).

Podczas uroczystej dekoracji najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale i słodkie upominki.

Olimpiada została tradycyjnie zorganizowana przez: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Pile i Urząd Gminy w Kaczorach. Imprezę dofinansował Powiat Pilski.

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}