W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gościliśmy młodych strażaków z Romanowa Dolnego

02.09.2009

W piątek 21 sierpnia o godz. 16.00 przed budynkiem OSP w Kaczorach zjechała się liczna grupa rowerzystów. Wszyscy uśmiechnięci i chętni do rowerowych wojaży po najpiękniejszych zakątkach tej gminy.

Tą gwarną i wesołą brygadę stanowili członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Romanowie Dolnym oraz ich opiekunowie, którzy przyjechali tam na biwak. Inicjatywa zorganizowania wypoczynku młodym strażakom w gminie Kaczory wypłynęła ze strony Moniki Leśniewskiej – prezes OSP w Romanowie. Przybyłych gości z sąsiedniego powiatu ugościli strażacy z Kaczor. Biwakowicze za zgodą pana wójta Brunona Wolskiego rozbili swoje namioty na terenie okolicznego przedszkola. Podczas pobytu zwiedzali „stolicę” gminy, wypoczywali nad Jeziorem Bobrowym. Nad jeziorem Kopcze uczestniczyli w różnych zabawach i ćwiczenia pożarniczych, podczas których największą frajdę sprawiło im oblewanie się nawzajem wodą z sikawki strażackiej. Zostali również zapoznani z historią i działalnością jednostki OSP w Kaczorach. Najbardziej z wszystkich zorganizowanych atrakcji podobał się młodym strażakom pokaz sprzętu pożarniczego. Szczególne zainteresowanie wzbudził profesjonalny samochód strażacki, którym nie mogli poszczycić się młodzi strażacy z małej jednostki w Romanowie. Na pożegnanie biwakowicze zostali obdarowani gadżetami promocyjnymi z Urzędu Gminy i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorach. Późnym niedzielnym popołudniem cała grupa pełna wrażeń i miłych wspomnień, wróciła do swojej rodzinnej miejscowości.

Florian Kledzik w imieniu całego zarządu OSP w Kaczorach składa serdeczne podziękowania wszystkim druhom, którzy byli zaangażowani w organizację pobytu młodzieży.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}