W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminne Święto Plonów

18.08.2016

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

W niedzielę, 28 sierpnia na terenie gminy Kaczory odbędzie się Gminne Święto Plonów. W tym roku gospodarzem święta rolników będzie sołectwo Kaczory.

Dożynki rozpocznie o godz. 13.00 msza św. dziękczynna, odprawiona w kościele parafialnym w Kaczorach. Po jej zakończeniu rolnicy oraz zaproszeni goście przemarszują w barwnym korowodzie na stadion sportowy LZS Zjednoczeni Kaczory, gdzie odbędzie się pozostała część uroczystości. Obrzęd dożynkowy, którego początek ujęto w harmonogramie imprezy o godz. 14.30 wykonają zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach. Następnie licznie zgromadzona publiczność będzie miała okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola Publicznego w Kaczorach oraz młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach. Część rozrywkową będzie stanowić koncert zespołu „Boney M” (godz. 15.45) oraz program artystyczny pt. „Góralski Show” (godz. 17.00). O godz. 18.00 rozpocznie się zabawa dożynkowa. Do tańca zagra zespół wokalno-instrumentalny „Vivo”.

Na dożynki do Kaczor zaprasza wójt gminy Kaczory, sołtys i rada sołecka wsi Kaczory.

{"register":{"columns":[]}}