W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

20.11.2018

Gminne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

100-lecie niepodległości

Mieszkańcy gminy Kaczory bardzo uroczyście i wyjątkowo uczcili 100-leciwe odzyskania niepodległości. Z okazji okrągłej rocznicy tego ważnego wydarzenia w niedzielę, 11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach odbyła się specjalna uroczystość z okolicznościowym programem artystycznym.

Gminne obchody 100 lecia odzyskania niepodległości

Obchody rocznicowe tradycyjnie  rozpoczęła msza św. w intencji ojczyzny, odprawiona przez ks. Andrzeja Czerwińskiego w kościele pw. Błogosławionej Franciszki Siedliskiej.  Po zakończeniu ceremonii, uczestnicy święta wzięli udział w przemarszu prowadzonym przez gminną orkiestrę dętą oraz poczty sztandarowe. Po dotarciu do sali GOK i wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego, zebrani goście obejrzeli okolicznościowy program artystyczny, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach. Młodzi artyści przypomnieli czasy, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Była to wzruszająca lekcja historii, nagrodzona głośnymi brawami na stojąco. Podczas okolicznościowego programu wspólnie z młodzieżą wystąpiła gminna orkiestra dęta pod batutą Zdzisława Nawrota, która z wielkim kunsztem zagrała znane wszystkim utwory patriotyczne. Gwiazdami popołudnia byli artyści Wrocławskiej Grupy Operowej „SONORI ENSEMBLE”. Koncert w ich wykonaniu wprowadził wszystkich zebranych w radosny nastrój na całe niedzielne popołudnie.

Składając okolicznościowe życzenia, wójt gminy Kaczory Brunon Wolski zachęcał do radowania się z faktu, że żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce oraz okazywania sobie wzajemnego szacunku. Apelował, by nie zapominać o tym, co doprowadziło do wojny. Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości zakończyła okolicznościowa wystawa pt. „W obronie narodowej tożsamości”.

Zdjęcia (24)

{"register":{"columns":[]}}