W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminna Konferencja „W sieci uzależnień – wyzwania teraźniejszości i przyszłości”

05.12.2019

Gminna Konferencja „W sieci uzależnień – wyzwania teraźniejszości i przyszłości”

W dniu 4 grudnia 2019 r. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaczorach zorganizowała po raz trzeci Gminną Konferencję pod hasłem „W sieci uzależnień – wyzwania teraźniejszości i przyszłości”. Na konferencję zaproszone zostały osoby, które zawodowo lub społecznie mają kontakt z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi oraz z naszym lokalnym środowiskiem. Celem, który przyświecał organizatorom tej Konferencji było poszerzenie wiedzy  na temat uzależnień. Uczestnicy wysłuchali mini wykładów stanowiących kompleksowe spojrzenie na tematykę uzależnień, czynników, które mogą mieć wpływ, że sięgamy po alkohol ,a z których często nie zdajemy sobie sprawy. W drugiej części konferencji przedstawiono problem uzależnienia i profilaktyki w  kontekście rodziny, która jest bardzo ważnym elementem w terapii uzależnień oraz młodzieży. Wystąpienia dotyczyły również charakterystyki rozwoju i dorastania, rozpoznawania symptomów zachowań ryzykownych u dzieci  i młodzieży oraz sposobów reagowania w sytuacjach kryzysowych. Ważność tematu jaki omawiany był na konferencji podkreśliła dyskusja, która wywiązała się wśród uczestników na jej zakończenie.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dziękuje wszystkim uczestnikom konferencji, którzy odpowiedzieli na jej zaproszenie mając nadzieję, że na kolejnej przyszłorocznej konferencji będą również te osoby, które być może z powodu innych obowiązków nie mogły uczestniczyć w tegorocznej edycji.

Irena Radka
kierownik GOPS w Kaczorach

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}