W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Kaczory – Samorządowy Lider Edukacji 2018

17.10.2018

Gmina Kaczory – Samorządowy Lider Edukacji 2018

Logo Samorządowy Lider Edukacji

W piątek 12 października 2018 r. do Urzędu Gminy w Kaczorach wpłynęło pismo z informacją o przyznaniu gminie Kaczory tytułu i certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji – 2018” w Ogólnopolskim Programie Certyfikacyjnym „Samorządowy Lider Edukacji”.

„Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej  prestiżowych i wartościowych projektów  certyfikacyjnych w  Polsce, którego jednym z organizatorów jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Głównym założeniem tego projektu jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenia jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.  Co roku kapituła tego programu nagradza samorządy, dla których oświata jest nie tylko wymogiem ustawowym i ”pożeraczem” większości środków  w budżecie, ale inwestycją w przyszłość.

 W dniach 10-11 października 2018 r. komisja certyfikacyjna, złożona z naukowców, reprezentujących polskie uczelnie dokonała analizy przesłanych zgłoszeń w ramach tegorocznej, ósmej edycji programu. Samorządy oceniane były w pięciu kategoriach. Pozytywną rekomendację ekspertów  w tym roku otrzymało łącznie 56 gmin i 8 powiatów. Gmina Kaczory znalazła się wśród nagrodzonych w kategorii gminy do 20.000 mieszkańców.

Uzyskany tytuł i certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji 2018” jest potwierdzeniem, że działalność kaczorskiego samorządu w sferze lokalnej polityki oświatowej prowadzona jest efektywnie, nowocześnie, skutecznie oraz w oparciu o najwyższe standardy jakościowe.

Certyfikat Samorządowy Lider Edukacji

{"register":{"columns":[]}}