W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Głośna Próba Syren

27.12.2021

Syrena na tle nieba

Próba syren

Zgodnie z § 10 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 styczna 2013 r. „ w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach „ oraz wg zapisów  § 8 ust. 3 zarządzenia nr 60/16 Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10 lutego 2016 r. w sprawie przygotowania i zapewnienia działania wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania w województwie wielkopolskim”  w dniu 27.12.2021 r. zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych, o godz. 16:40 na terenie gminy zostaną włączone syreny alarmowe.
Na dzień 27.12.2021 r. przypada 103 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego i w ramach treningów i ćwiczeń  dotyczących systemów alarmowania i celem upamiętnienia  tych  wydarzeń zostaną włączone syreny alarmowe.

Dźwięk syren będzie ciągły i trwający 1 minutę.

{"register":{"columns":[]}}