W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Fotorelacja z IV Biegu Ulicznego „Kaczorska 10” o Puchar Wójta Gminy Kaczory

15.04.2013

Fotorelacja z IV Biegu Ulicznego „Kaczorska 10” o Puchar Wójta Gminy Kaczory

Choć pierwszy weekend drugiej połowy kwietnia obfitował w kilka dużych imprez biegowych, wielu biegaczy zdecydowało się na przyjazd do Równopola i uczestnictwo w „Kaczorskiej Dziesiątce”. Organizatorzy czwartej już edycji tego biegu po raz kolejny zanotowali rekordową liczbę uczestników – impreza zgromadziła na starcie aż 223 zawodników.

Bieg odbył się w niedzielę, 21 kwietnia i był drugim etapem całego cyklu biegów „Biegaj z nami”, któremu od kilku lat patronuje starosta pilski. Zawodnicy startowali o 15.00 tradycyjnie za przejazdem kolejowym w Równopolu. Podobnie jak w latach ubiegłych trasa wiodła przez miejscowości Kaczory, Morzewo, Rzadkowo i Równopole. Bieg kończył się przy Wiejskim Domu Kultury w Równopolu, gdzie czekała licznie zgromadzona publiczność, która nagradzała wszystkich zawodników gorącymi brawami.

Bohaterem biegu głównego w tym roku został Tarasiuk Paweł z Poznania, który na przebiegnięcie całej trasy potrzebował 32 minuty i 48 sekund. Drugi na mecie zameldował się Dziuba Piotr z Okonka, który dobiegł 16 sekund później. Jako trzeci metę przekroczył Wasilewski Marek z Piły z czasem 33 minuty 56 sekund. Wśród kobiet najszybsza była Rychter Antonina z Szczecinka (00:40:44). Następne były Grzonka Kamila z Chojnic (00:44:27) i Skrzypczak Anna z Piły (00:45:37).

Ostatni zawodnik ukończył bieg z czasem godzina, 13 minut i 19 setnych sekundy. Na mecie na wszystkich zawodników czekały pamiątkowe medale, woda i ciepły posiłek.

Uroczystej dekoracji najlepszych w tym biegu dokonano na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Równopolu. Zawodników dekorowali: wójt gminy Brunon Wolski, starosta pilski Mirosław Mantaj, przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal oraz Małgorzata Śliwińska, inicjatorka biegu. Najlepsi w kategorii OPEN otrzymali od organizatorów okazałe puchary i nagrody finansowe o wartości 500 zł za I miejsce, 400 zł – za II i 300 zł za III miejsce. W poszczególnych kategoriach przyznano pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. W gronie nagrodzonych zawodników i zawodniczek z powiatu pilskiego znaleźli się: Wasilewski Marek z Piły (I), Kopertowicz Paweł z Kaczor (II), Sikorski Piotr z Piły (III); Skrzypczak Anna z Piły (I), Wrotecka Katarzyna z Ujścia (II), Kłos Anna z Ujścia (III).

Wśród dwudziestu czterech startujących zawodników z gminy Kaczory, trasę najszybciej przebiegli: Kopertowicz Paweł z Kaczor (I), Wolski Marek z Kaczor (II) oraz Stodolski Tomasz z Kaczor (III). W grupie kobiet do trójki najlepszych zakwalifikowały się: Zamorska Danuta (I), Bajerska Renata z Kaczor (II) i Rykaluk Agnieszka z Kaczor (III).

W kategorii najlepsi zawodnicy z Równopola nagrodzeni zostali: Śliwiński Jakub, Płochacz Józef i Fonferek Wojciech.

W poszczególnych kategoriach wiekowych klasyfikacja prezentowała się następująco: kat. kobiet od 16-30 lat: I – Wrotecka Katarzyna z Ujścia, II -Kłos Anna z Ujścia, III – Bosianek Anna z Piły; kat. kobiet od 31-40 lat: I – Sobańska Anna z Dolaszewa, II – Plaszczyk Magdalena z Piły, III – Bosianek Kamila z Piły; kat. kobiet 41-50 lat: I – Francikowska Dorota z Dąbek, II – Bramorska Mariola z Piły, III – Bajerska Renata z Kaczor; kat. kobiet powyżej 50 lat: I – Sznabel Alina z Piły, II – Sikorska Grażyna z Bobolic, III – Zamorska Danuta z Rzadkowa; kat. mężczyzn od 16-30 lat: I – Wirkus Łukasz z Lipnicy, II – Kopertowicz Paweł z Kaczor, III – Miłosz Czechowicz z Piły; kat. mężczyzn od 31-40 lat: I – Sikorski Piotr z Piły, II – Pałys Mateusz z Piły, III – Jańca Patryk z Piły; kat. mężczyzn 41-50 lat: I – Kozłowski Klaudiusz z Gniezna, II – Bazimierowski Sylwester z Dolaszewa, III – Strzelczyk Maciej z Piły; kat. mężczyzn od 51-60 lat: I – Osos Marek z Piły, II -Ostrowski Marian ze Złocieńca, III – Nowicki Mirosław z Piły; kat. mężczyzn powyżej 60 lat: I – Kazibut Zdzisław z Poznania, II – Maret Wacław z Piły, III – Dobak Stefan z Szamotuł.

W kategorii najstarszy zawodnik biegu nagrodę otrzymał sześćdziesięcioośmioletni Czekała Jan z Okonka. Wśród pozostałych uczestników biegu rozlosowano nagrody pocieszenia.

Podobnie jak w roku ubiegłym bieg główny poprzedziły Młodzieżowe Mistrzostwa Gminy Kaczory w Biegach Ulicznych Dzieci i Młodzieży, które adresowane były do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Mistrzostwa zorganizowano na trzech dystansach. Na dystansie 400 m ścigały się dzieci klas I –III, nieco dłuższy dystans, bo 1000 m miały do pokonania dzieci klas IV-VI. Młodzież gimnazjalna zmierzyła się na odcinku 1500 m . Zawodnicy startowali z Równopola oraz Rzadkowa. Ostatecznym celem była meta, zlokalizowana przy Wiejskim Domu Kultury w Równopolu.

Na dystansie 400m publiczność jako pierwszych na mecie powitała: Truszkowskiego Radosława (I), Puchałę Mateusza (II), Janochowskiego Adriana (III) w grupie dziewcząt: Parecką Wiktorię (I), Radkę Krzysztofę (II) i Wegner Julię (III).

W kategorii klas IV-VI najlepsi byli: Śliwiński Adrian (I), Golak Kamil (II), Przewoźniak Fabian (III), Perska Dominika (I), Ciecieląg Patrycja (II) i Zabel Julia (III).

W kategorii młodzież gimnazjalna na podium stanęli: Perski Patryk (I), Mostaller Patryk (II), Habet Jakub (III), Czyż Kamila (I), Szłapa Roksana (II) oraz Makowiecka Michalina (III).

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale i nagrody pocieszenia, najlepsi zawodnicy zaś puchary i nagrody rzeczowe.

Podsumowując IV edycję biegu wójt gminy Brunon Wolski podkreślił doskonałą frekwencję zawodników oraz serdecznie podziękował wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które ufundowały nagrody dla zawodników (Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy w Śmiłowie, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Darpol” w Kaczorach, Zakład Rolno-Przemysłowy „Farmutil HS” S.A. w Śmiłowie, Bank Spółdzielczy w Chodzieży Oddział w Kaczorach, Sklep 4 Run Travel w Pile, Wielkopolska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakładu Gazownictwa w Poznaniu, Zakład Produkcyjno-Handlowy Producent i Dystrybutor Zniczy, Lampionów i Świec w Morzewie, Kaczory „Veneer” Sp. z o.o. , „Almar” w Kaczorach, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. w Pile, Dystrybucja „Wokavit” w Kaczorach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, Prezes Klubu Sportowego „Gwardia” w Pile, Firma Ubezpieczeniowa „Generali” w Pile, Agencja Handlowo-Usługowa „Olimp” w Pile oraz sołtys i rada sołecka Równopola).

Słowa podziękowania skierował również do głównej inicjatorki biegu Małgorzaty Śliwińskiej, sołtysów: Emilii Wełnic, Mirosława Kopertowicza, Zenona Kina, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Równopolu Mirosławy Perskiej, rady sołeckiej w Równopolu, strażaków i funkcjonariuszy policji, którzy w tym roku zabezpieczali trasę, pracowników Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach oraz mieszkańców Równopola, którzy okazali bezcenne wsparcie przy organizacji biegów.

Tegoroczną imprezę uświetnił koncert muzyki hiszpańskiej „Malagenia” oraz występy gminnych zespołów wokalno-instrumentalnych, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach. Wieczorem do tańca zagrał zespół „Aplauz”

IV Bieg Uliczny „Kaczorska 10” o Puchar Wójta Gminy Kaczory zorganizowali: Urząd Gminy w Kaczorach, Starostwo Powiatowe w Pile, Klub Sportowy „Gwardia” w Pile oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach.

Zdjęcia (21)

{"register":{"columns":[]}}