W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ford Transit gotowy do akcji

08.12.2009

W minioną sobotę (5 grudnia) przed remizą w Dziembowie (gm. Kaczory) odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowego samochodu ratownictwa pożarniczego jednostce OSP z Dziembowa. Było to wydarzenie, na które z niecierpliwością czekali wszyscy druhowie od 11 listopada – czyli od chwili, kiedy nowiuśki Ford Transit po raz pierwszy pojawił się w jednostce. Zalety pojazdu mieliśmy okazję poznać już parę tygodni wcześniej, podczas oficjalnej prezentacji przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kaczorach. Wówczas jednak pojazd nie był jeszcze w pełni uzbrojony, nie posiadał również pięknego herbu gminy i nazwy jednostki, będącej jego właścicielem.

Uroczystość przekazania samochodu jednostce rozpoczęła się o godzinie 15.00, a przewodniczył jej prezes jednostki OSP w Dziembowie Zygmunt Dorszewski. Honorowymi gośćmi byli zaś: wójt gminy Kaczory – Brunon Wolski, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP – Tadeusz Dąbrowski, Piotr Zachariasz – prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Kaczorach, Florian Kledzik – komendant gminny OSP w Kaczorach oraz ksiądz Andrzej Skwarczek  proboszcz parafii w Dziembowie. Na sobotniej uroczystości nie zabrakło także radnych, (których reprezentowali: Edward Górka, Ryszard Grzelak,  i Roma Gapińska), sołtysów (Jan Kieruj, Adam Karkut, Leon Kozera) i życzliwych kolegów z okolicznych jednostek OSP.

Zbiórka wszystkich obecnych druhów, meldunek przeprowadzony przez prezesa jednostki w Dziembowie oraz hymn strażacki, stanowiły wstęp do całej uroczystości. Po czym ks. proboszcz Andrzej Skwarczek poświęcił wóz strażacki, a wójt gminy Kaczory Brunon Wolski wraz z  prezesem Zarządu Powiatowego ZOSP RP Tadeuszem Dąbrowskim odczytali i wręczyli akty przekazania pojazdu.

– Niniejszym przekazuję do użytku jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziembowie

samochód ratowniczy „Ford Transit” w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego i innych zdarzeń mieszkańcom Dziembowa, Dziembówka oraz gminy Kaczory i okolicznych miejscowości. Mając na uwadze, dotychczasową działalność prewencyjną i ratowniczą Waszej jednostki  jestem przekonany, że będzie on dobrze służył dla dobra naszych mieszkańców – powiedział podczas przemowy wójt gminy, Brunon Wolski.

Prezes OSP i naczelnik jednostki Stanisław Gruntkowski odebrali od włodarza gminy kluczyki do samochodu. Następnie spod remizy odbył się uroczysty przejazd nowego samochodu strażackiego ulicami Dziembowa. Wpis do księgi pamiątkowej i smaczny poczęstunek, przygotowany przez panie z KGW zakończyły całą uroczystość. Na pamiątkę tego historycznego wydarzenia ksiądz proboszcz z miejscowej parafii  wręczył jednostce prezent  – figurkę św. Floriana, patrona strażaków.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}