W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Finał XXI Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

17.01.2013

Finał XXI Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab orkiestry w Kaczorach przekazał kwotę 7312,20 -. Pieniądze pochodzące  z tegorocznej aukcji przedmiotów WOŚP i ulicznej kwesty przeznaczone zostaną na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków oraz na zakup sprzętu do szpitali geriatrycznych.

W Kaczorach i pozostałych miejscowościach  gminy świąteczna zbiórka pieniędzy  rozpoczęta się wczesnym rankiem. Pierwsi wolontariusze na ulicach pojawili się około godziny 8.30. Uliczną kwestę prowadziło łącznie 24 wolontariuszy (Weronika Kozłowska, Adrianna Rykaluk, Joanna Jackowska, Klaudia Spychała, Karina Klimaszewska, Wiktoria Skowrońska, Karina Seyda, Marcel Piotrowski, Natalia Rogacka, Wiktoria Falkowska, Dominika Perska, Klaudia Jaworska, Dominika Lenart, Martyna Maternowska, Ilona Rozmarynowicz, Anna Tecław, Paulina Wieczorek, Radosław Kaput, Zofia Borowczyk, Katarzyna Toporowska,  Justyna Milachowska, Patrycja Sikora, Julia Żurek, Klaudia Milachowska). Wszystkie puszki, do których zbierane były datki późnym popołudniem trafiły do Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach, w którym mieściła się siedziba sztabu. Tu komisja, w skład której weszły Alicja Przewoźniak, Bożena Marcinkowska, Jolanta Maślanka i Joanna Mizerkiewicz-Dreze skrupulatne przeliczyła każdy uzbierany grosik. Zanim jednak komisja przystąpiła do pracy o godz. 15.00 na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w przedstawieniu jasełkowym zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Publicznego w Kaczorach. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Publiczność, która obejrzała występ, po jego zakończeniu wzięła udział w licytacji przedmiotów WOŚP. Chętni mieli również możliwość wzięcia udziału w prezentacji ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków  z jednostki OSP Kaczory.

Z ulicznej kwesty i aukcji przedmiotów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  uzbierano 7312,20 -.

– Tegoroczna akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegła bezpiecznie i bez większych komplikacji. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie policji i opiekunów: Wiolety Janowskiej,  dyrektor Szkoły Podstawowej w  Morzewie  Jolanty Pranke, Łukasza Wojnickiego – tłumaczy kierownik sztabu Izabela Skwirowska. – Wszystkim mieszkańcom gminy, który wsparli tegoroczną akcję  oraz włączyli się w jej organizację składam serdeczne podziękowania.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}