W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ferie, ferie i po feriach…

21.02.2014

Ferie, ferie i po feriach…

W gminie Kaczory przyjęło się już na stałe, że w okresie letnim dzieciom wakacje organizuje samorząd gminny, w okresie zimowym zaś inicjatywę przejmują rady sołeckie, szkoły, przedszkola, Gminny Ośrodek Kultury, kluby sportowe, jednostki OSP, koła gospodyń wiejskich i radni miejscowego samorządu. W tym roku był bardzo podobnie, a do grona organizatorów dołączyła również Pływalnia Relaks w Kaczorach. Organizatorzy tegorocznych ferii w pełni wywiązali się ze swojej roli. Programy były bogate i bardzo ciekawe. Przez cały okres ferii nie zabrakło uśmiechniętych, radosnych dzieci i młodzieży. Jest to chyba najlepszy dowód na to, że tegoroczna oferta przypadła wszystkim do gustu.

W Dziembówko w okresie ferii przychodziło około 50 dzieci, sala była pełniutka .Do południa pod czujnym okiem animatorki Grażyny Kończak dzieci, malowały, rysowały wyklejały obrazki. Ale za nim odbyły się różnorakie harce nie zabrakło porannej gimnastyki i wspólnego śniadania. Dla dzieci odbył się dyskoteka, czy też bal przebierańców, a nawet ognisko i pieczone kiełbaski oraz ziemniaki. Popołudniu opiekę sprawował sam organizator ferii – sołtys wsi Jan Robakowski który serdecznie dziękuje sponsorom i ludziom dobrej woli.

WDK w Jeziorkach po raz pierwszy organizował ferie, z racji że obiekt został oddany do użytku w grudniu 2013 r. Dzieci z przyjemnością oczekiwały czas ferii, a sołtys wsi zadbał o moc atrakcji dla nich. Dzieci poznawały zastawę stołową, a następnie uczyły się rozstawiania talerzy oraz sztućców oraz przygotowywały kanapki. Jedno z spotkań poświęcone było opiece nad pieskami, a mottem przewodnim było stwierdzenie „Pies jest naszym przyjacielem”. Dzieci dowiedziały się że: nie należy przeszkadzać psu, kiedy je posiłek, nie wchodzić na teren, którego pilnuje pies itp. Nie zabrakło również edukacji o ruchu drogowym prowadzonym przez pana z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Miła i sympatyczna pogadanka na temat : – jakie są zasady ruchu drogowego dla pieszych; o konieczności noszenia różnych elementów odblaskowych w czasie poruszania się po drogach i że policjant jest osobą, do której zawsze może się zwrócić o pomoc, gdy znajdzie się w niebezpiecznej sytuacji; W całym cyklu ferii czas wypełniły również gry i zabawy, które to dzieci uwielbiają najbardziej.

Śmiłowo – sołtys wspólnie z radą sołecką wsi Śmiłowo i radnym rady gminy – Dariuszem Krupą zorganizowali „Mistrzostwa wsi w tenisie stołowym”. Uczestniczyło w nich 36 uczestników i uczestniczek w wieku od 7 – 60 lat. Startowali oni w pięciu kategoriach wiekowych. Emocji było nie mało, każdy godnie walczył o puchar czy też medal. Na zakończenie dla uczestników i kibiców czekały cukierki, ciasto i napoje oraz gorąca grochówka z kiełbasą śląską. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania przy organizacji imprezy: Wójtowi gminy Kaczory Brunonowi Wolskiemu, Zakładom Mięsnym Henryka Stokłosy w Śmiłowie i Pani Iwonie Górka.

Wiele działo się również w Kaczorach. W programie feryjnym przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Pływalnię „Relaks” znalazły się m.in. gry i zabawy świetlicowe, konkurs plastyczny: „Zima na wesoło” czy tez karaoke, natomiast na pływalni: taniec w wodzie – czyli „Rybie pląsanie”, gry i zabawy w wodzie podczas których dzieci mogły sprawdzić swoją zwinność i sprawność. Zwieńczeniem ferii był „Bal u Neptuna” na który dzieci wcześniej przygotowały dekorację.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}