W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dziewiąta aukcja dzieł sztuki im. Arkadiusza Zenela, pod patronatem Starosty Pilskiego 10 czerwca 2010r., godzina 17:30 w Dworku w Grabównie

09.06.2010

Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie organizuje 10 czerwca dziewiątą aukcję dzieł sztuki. Impreza odbędzie się w urokliwym Dworku w Grabównie, a poprowadzi ją Jarosław Kret. Dochód tradycyjnie zostanie przeznaczony na wypoczynek i organizację czasu wolnego  mieszkańcom Domu. Aukcja odbywa się pod patronatem Starosty Pilskiego, a uczczona jest imieniem Arkadiusza Zenela. Zmarłego, ale wybitnego niepełnosprawnego artysty-malarza, który swoją chorobę potrafił wykorzystać, aby tworzyć. Jego twórczość to próba walki z ograniczającą niepełnosprawnością. Jego już nie ma, a pozostało po Nim coś wspaniałego i wyjątkowego – próba zmiany rzeczywistości i idea walka o lepsze jutro.

Dom nie posiada środków, by sfinansować wakacyjne wyjazdy swoich 66 upośledzonych umysłowo podopiecznych. Aby pozyskać środki na ten cel i zdobyć dodatkowe fundusze instytucja szuka różnych sposobów. Jednym z nich jest organizowanie aukcji.

Od lat na ten cel przekazują swe prace znani i szczodrzy artyści, głównie zamieszkujący województwo wielkopolskie. Każdy kupiony obraz to szansa dla 66 osób z upośledzeniem umysłowym na spędzenie czasu wolnego poza instytucją. To szansa na kawałek normalności, który każdy z nas może ofiarować tym ludziom. A ludzi szczodrych do tej pory nie brakowało. To dzięki nim można było zmienić codzienność w niezapomniane chwile, pełne radości dla osób, które nie z własnego wyboru, skazane są na życie w zależności od innych. Mieszkańcy Domu mają swoje plany, swoje marzenia, których bez naszej pomocy nie są w stanie zrealizować. My, pracownicy Domu, jesteśmy z Nimi po to, aby Im w tym pomóc. To nasza misja, nasz cel. Czekamy na szczodrych ludzi, którzy chcą do tego celu dążyć z nami…

{"register":{"columns":[]}}