W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dziesiątka naszych na podium

02.10.2014

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Tegoroczna edycja Powiatowych Mistrzostw w Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS, która odbyły się 22 września w Dziembówku, zgromadziła na starcie ponad 300 zawodników. Wśród startujących było wielu reprezentantów gminy Kaczory, spośród których aż dziesięciu stanęło na podium w klasyfikacji indywidualnej. W tym roku również główne trofeum w klasyfikacji drużynowej trafiło w ręce naszej reprezentacji.

Przypominamy, że Powiatowe Mistrzostwa w Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS, które od kilku lat odbywają się w Dziembówku są wspólnym dziełem Powiatowego Zrzeszenia LZS w Pile, Urzędu Gminy w Kaczorach oraz mieszkańców sołectwa Dziembówko. Każdego roku biorą w nich licznie udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całego powiatu pilskiego.

Zawodnicy startujący w tym roku w sześciu kategoriach wiekowych, tradycyjnie zebrali się na boisku sportowym w Dziembówku. Do pokonania czekał na nich odcinek 1000 m. Zawody poprowadził dr Ignacy Krzewiński, trener klasy mistrzowskiej klubu sportowego GWDA z Piły, a towarzyszyli mu: Wiesław Łoś szef PZ LZS, Ryszard Grzelak wiceprzewodniczący Rady Gminy Kaczory oraz Jan Robakowski sołtys wsi Dziembówko.

W klasyfikacji końcowej bardzo dobrze wypadli uczniowie z gminy Kaczory. I tak, pierwsi metę przekroczyli: Radek Truszkowski ze Szkoły Podstawowej w Dziembowie (kat. chłopcy, rocznik 2003), Julia Boruta ze Szkoły Podstawowej w Kaczorach (kat. dziewczęta, rocznik 2002), Klaudiusz Milachowski ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowie (kat. chłopcy, rocznik 2002) oraz Mikołaj Wieczorek z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach (kat. chłopcy, rocznik 2001). Drugą lokatę wywalczyli: Weronika Skowrońska ze Szkoły Podstawowej w Dziembowie (kat. dziewczęta, rocznik 2002), Adam Stodolski z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach (kat. chłopcy, rocznik 2000), Katarzyna Pufal z Gimnazjum im. Jana Pawła II (kat. dziewczęta, rocznik 1999). Z kolei trzecie miejsce na podium udało się zdobyć: Juliannie Wegner (kat. dziewczęta, rocznik 2003), Adrianowi Śliwińskiemu z Gimnazjum im. Jana Pawła II (kat. chłopcy, rocznik 2001), Maciejowi Liskowi z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach (kat. chłopcy, rocznik 1999). Organizatorzy przyznali także nagrody w klasyfikacji drużynowej. I tu podobnie jak w roku ubiegłym na pierwszym miejscu wśród szkół gimnazjalnych triumfowało Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach.

{"register":{"columns":[]}}