W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Babci i Dziadka

31.01.2014

Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych chwil,
są takie dwa dni w miesiącu, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu,
bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.
W minionym tygodniu takie święto również obchodzono w gminie Kaczory.

U babci jest słodko!!!

 

To już tradycja w Morzewie, że uczniowie razem z przedszkolakami świętują Dzień Babci Dzień Dziadka. Tegoroczne spotkanie odbyło się w minioną środę w sali wiejskiej. Mróz i ślizgawica nie odstraszyły gości i tłumnie przybyli na zaproszenie wnucząt. Grupa przedszkolaków pod opieką Anny Martenki – w wierszach i piosenkach wyśpiewała całą swoją miłość do babć i dziadków. Niejedna łezka zakręciła się w oku, gdy maluszki, z wrodzonym sobie wdziękiem, zapewniały o swoich uczuciach. Ze sceny padały bardzo poważne słowa- o ciągłości pokoleń i wartościach, które dziadkowie przekazują młodszemu pokoleniu. Dzieci szkolne przygotowały z kolei taneczne, dynamiczne show – były walce, walczyki, tango, taniec współczesny. W przerwach na zmianę strojów odbywały się konkursy, w których babcie i dziadkowie pokazali, że ciągle są w świetnej formie! Było przyszywanie guzików na czas, ubijanie piany z białek, budowanie wieży z klocków, a to wszystko odbywało się w atmosferze ogromnych emocji i dopingu! Nie zabrakło miejsca na integracyjną zabawę wszystkich uczestników tej radosnej biesiady. Przy kawie i domowym cieście upłynęła druga część spotkania, rozmowom nie było końca .Dziękujemy Radzie Rodziców działającej przy przedszkolu, dyrekcji szkoły i przedszkola za pomoc w organizacji spotkania. Teraz pozostaje już tylko przejść do czynów i na co dzień okazywać miłość i szacunek tym, bez których nie było by …wnucząt!

(Przedszkole i Sz.Podstawowa w Morzewie)

 

Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości…..

Święto Babci Dziadka już od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości w naszym przedszkolu. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. We wtorek 21 stycznia obchodziliśmy wspaniałą uroczystość. W naszym przedszkolu licznie zebrały się babcie i dziadkowie, by uczcić swoje święto. Powitał ich i złożył serdeczne życzenia dyrektor i wychowawca w jednej osobie Ryszard Stypuła. Następnie dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, w większości były to piosenki oraz wiersze okolicznościowe. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie zaprezentowane piosenki oraz wiersze zostały przygotowane przez dzieci i ich rodziców w domu. Wychowawca udostępnił im tylko przedszkolną biblioteczkę. Dzieci złożyły babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im własnoręcznie wykonane upominki oraz laurki, a następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek również przygotowany przez rodziców. Nie zabrakło także wspólnych dzieci z dziadkami zabaw oraz śpiewów piosenek, które bez względu na upływ lat są wciąż aktualne i znane wszystkim pokoleniom.

(Przedszkole Rzadkowo)

 

W Publicznym Przedszkolu w Kaczorach obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Na tę okoliczność przedszkolaki pod kierownictwem swoich opiekunów przygotowały program artystyczny złożony z jasełek, wierszy, piosenek i tańców. Po występach dzieci zaśpiewały gościom „Sto lat”, złożyły serdeczne życzenia i wręczyły im własnoręcznie wykonane laurki. Ten wyjątkowy dzień dostarczył wszystkim miłych przeżyć i wiele radości.

(Przedszkole Kaczory)

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}