W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Działalność Gminnego Ośrodka Kultury

15.04.2013

Działalność Gminnego Ośrodka Kultury

Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach jest gminną instytucją kultury nastawioną na animację środowiska lokalnego. Działalność ma na celu dotarcie do jak największej grupy odbiorców i zaangażowanie ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Do stałych form naszej działalności należą:

Dziecięce koło plastyków- poprzez twórczość plastyczną młody adept sztuki wyraża swoje myśli, sposób postrzegania świata, uzewnętrznia swoje uczucia i emocje, rozwija wyobraźnię oraz kształtuje swoje poczucie estetyki.

Młodzieżowy taniec towarzyski- to połączenie nauki i pasji wyrażanej poprzez zdobywanie umiejętności tanecznych.

Codziennie dzieci i młodzież korzystają z tenisa stołowego, a ostatnio dużą popularnością cieszą się gry na konsoli XBOX Kinect. Są to formy nie tylko wyzwolenia emocji ale przede wszystkim wspólnej zabawy.

Dużym uczestnictwem w kulturze odznaczają się Panie. Udowodniły na ile sposobów można zagospodarować swój wolny czas. Dwa razy w tygodniu Panie spotykają się na zajęciach z aerobiku i tańcach Zumba. W każdą środę odbywają się zajęcia wokalne zespołu SONATA, które są poza wspólnym śpiewaniem miłym spotkaniem towarzyskim. Wieczorne czwartki Panie z KGW uatrakcyjniają spotkania w zależności od potrzeb. Ich aktywność jest nie tylko wypełnieniem czasu wolnego, ale przeciwstawieniem się monotonii życia i możliwość samorealizacji.

Przy GOK (w większości męska) działa sekcja brydża sportowego. Wtorkowe spotkania na trwałe już wpisane są w tygodniowy harmonogram zajęć.

Swoje miejsce ma również Koło PZW Kaczory – gablota z pucharami przypomina nam o ich wędkarskiej pasji, ale nie tylko. Ta grupa pasjonatów z wielką troską dba nie tylko o to, co w jeziorach, ale też o to, co wokół.

Czwartkowe popołudnia 18 osobowy zespół muzyków ćwiczy wytrwale, aby przy okazji imprez móc przedstawić słuchaczom swój nowy repertuar. Nad doskonaleniem warsztatu i szukaniem nowych utworów czuwa niezmordowanie nasz dyrygent – Zdzisław Nawrot.

Te stałe zajęcia cieszą się popularnością, ale cały czas jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Naszą ofertę staramy się na bieżąco dostosowywać do potrzeb kulturalnych naszych mieszkańców.

Chcielibyśmy w najbliższym czasie zaproponować cykliczne spotkania dla naszych seniorów, mając przy tym nadzieję, że dzięki nim przynajmniej w części uda nam się urzeczywistnić to wszystko, na co brakowało im często czasu w młodości. Przede wszystkim integracja zaspakaja chęć bycia użytecznym i potrzebnym, dając jednocześnie poczucie spełnienia.

Z serdecznym zaproszeniem do współtworzenia kultury i naszego „tu i teraz”
Krystyna Adamczyk

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}