W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dofinansowanie do podręczników szkolnych

27.09.2012

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

W trakcie realizacji Rządowego programu pomocy uczniom w 2012 r. – „Wyprawka szkolna” uległy zmianie kryteria dochodowe uprawniające do ubiegania się o pomoc w formie dofinansowania do podręczników szkolnych. Od 1 października 2012 r. zwiększa się kryterium dochodowe z 351,00 zł. do 456,00 zł. dla uczniów klas II – IV szkoły podstawowej. Od 1 listopada 2012 r. zwiększa się kryterium dochodowe z 504,00 zł. do 539,00 zł. dla uczniów I klasy szkoły podstawowej.

Wnioski złożone we wrześniu lub październiku br., które przekroczyły próg dochodowy będą rozpatrzone wg nowych zasad.

W związku z powyższym przedłuża się termin składania wniosków do 12 października 2012 r. w celu umożliwienia skorzystania z programu większej ilości uczniów.

{"register":{"columns":[]}}