W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Darpol I dopiął swego

16.08.2012

W minioną niedzielę, 12 sierpnia na murawie kaczorskiego stadionu dziewięć reprezentacji podjęło zagorzałą walkę o zwycięstwo w  II turnieju szóstek piłkarskich o puchar przewodniczącego Rady Gminy Kaczory. Tym razem w finale turnieju dopięli swego futboliści Darpolu I. Zanim jednak zwycięski puchar przeszedł w ich ręce, drużyna musiała  pomyślnie zakończyć pięć turniejowych  pojedynków.

W pierwszym etapie  zespół zmierzył  się z Almarem, Śmiłowem i Kostrzynkiem. Tegorocznym triumfatorom udało się uzyskać dwupunktową przewagę w dwóch spotkaniach na trzy rozegrane w tym etapie. Mecz z Almarem nie przyniósł rozstrzygnięcia (0:0). Pojedynki w grupie pozwoliły pierwszemu zespołowi Darpolu zebrać 7 punktów i zająć pierwszą lokatę w tabeli grupowej. Taki wynik premiował drużynę do półfinału. W półfinałowej rundzie Darpol I stanął naprzeciw piłkarzom Karpolu. Tu  nie poszło już tak gładko, rywale do samego końca  nie pozwolili przejąć inicjatywy w meczu (0:0), a o dalszym  awansie Darpolu I zadecydowały dopiero karne (2:1). W finale futboliści Darpolu I musieli już tylko udowodnić, że są silniejsi od reprezentacji z Morzewa. Nadzieja na turniejowy  sukces pojawiła się tuż po pierwszej celnej bramce. Gdy po zmianie stron, po raz kolejny udało się powiększyć przewagę bramkową piłkarze Darpolu I byli pewni, że mają już wygraną w kieszeni. Inaczej być nie mogło, napastnicy z obozu przeciwnego do końca meczu nie zdołali nadrobić dwupunktowej straty. Zespół z Morzewa z dużym niesmakiem zakończył finałowe stracie z zerowym wynikiem.

Po zakończeniu rundy grupowej oprócz Darpolu I do ścisłego półfinału dotarły zespoły: Morzewo, Almar i Karpol. Podczas gdy  Darpol I rywalizował z Karpolem, na drugim boisku  o wejście do finału walczyło Morzewo z Almarem. Niekwestionowanym zwycięzcą spotkania została reprezentacja Morzewa, która zakończyła mecz rewelacyjnym wynikiem 4:0. O trzecią lokatę w turnieju zawalczyły przegrane drużyny Almar i Karpol. Szczęście w tym pojedynku uśmiechnęło się  do tych drugich (0:1).

W ostatecznej klasyfikacji turnieju miejsca na podium zajęły zespoły: Darpol I (I ), Morzewo (II) i Karpol (III). Pozostałe lokaty kolejno przypadły drużynom: Almar (IV), FC Bydloki (V), Dziembówko (VI), Śmiłowo (VII), Darpol II (VIII) i Kostrzynek (IX).

 

Tabela grupy A

 1. Darpol I 7     5-1
 2. Almar5    2-1
 3. Śmiłowo2     2-4
 4. Kostrzynek1     2-5

Tabela grypy B

 1. Morzewo12   11-3
 2. Karpol9    9-5
 3. FC Bydloki4    8-10
 4. Dziembówko3    7-11
 5. Darpol 11    4-8

Półfinał:

 • Darpol I – Karpol    0:0 (karne 2:1)
 • Morzewo – Almar   4:0

Mecz o III miejsce:

Almar – Karpol 0:1

Finał:

Darpol I – Morzewo 2:0

{"register":{"columns":[]}}