W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Czwarty, kolejny tytuł Halowego Mistrza Polski dla Remigiusza Olszewskiego

26.03.2018

Halowy Mistrz Polski

W lekkiej atletyce skończył się sezon startów halowych. Był to jeden z lepszych sezonów Remigiusza Olszewskiego. Co prawda Remek nie poprawił rekordu życiowego, ale po raz pierwszy kilkakrotnie przebiegł dystans 60m poniżej 6,70.

Pozyskanie menedżera / prowadzi on również Anitę Włodarczyk/ zaowocowało pierwszymi startami w prestiżowych mitingach zagranicznych. Remek wystartował i zaliczył finały w zawodach w Ostrawie /Czechy/ oraz Lievin /Francja/ .

W międzyczasie na mitingu PZLA w Spale przebiegł 60m w czasie 6,63 i uzyskał minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham. Przed mistrzostwami w Wielkiej Brytanii, 17 lutego 2018r. Remigiusz Olszewski podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu; czwarty, kolejny rok z rzędu wygrał prestiżową „sześćdziesiątkę”.

Kolejny, trzeci z rzędu start w Halowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w dniach 1-4.03.2018r. należy zaliczyć do udanych. Po sobotnich, porannych eliminacjach /dzięki telewizji publicznej można było oglądać zawody na żywo/, nasze apetyty na dobry wynik Remka bardzo wzrosły, gdyż sesję eliminacyjną nasz sprinter zakończył z ósmym czasem z wynikiem 6,65, co było sporą sensacją. W półfinale w Remka biegu zawodnik z sąsiedniego toru popełnił falstart, co bardzo zdekoncentrowało naszego zawodnika. W ponownej próbie „zaspał” na starcie i z 15 wynikiem, z czasem również 6,65 zakończył swoją przygodę w rywalizacji z najlepszymi sprinterami świata.

Miniony sezon halowy sprawił, że Remigiusz nabrał pewności siebie i wiary w swoje umiejętności. Czekamy więc na potwierdzenie dobrej dyspozycji w sezonie letnim.

Ryszard Olszewski

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}