W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Co to znaczy doczekać 50 lat istnienia!

06.03.2014

Co to znaczy doczekać 50 lat istnienia!

Ileż wydarzeń, historii, które spajać mogą całe pokolenia. Ileż radości i wzruszeń, ale również trosk czy trudów……

Bez wątpienia są takie jubileusze, które szczególnie wpisują się w historię całych społeczności, a ich obchody pozwalają dokonać podsumowania minionych lat i doświadczeń. Wiadomo bowiem, że nie jest łatwo trwać, ale w tym przypadku celem samym w sobie jest droga. W ubiegła sobotę 1 marca 2014 r. 50-lecie swojego istnienia obchodziło Koło Gospodyń Wiejskich z Równopola.

Jak przystało na tradycje w pierwszej kolejności członkinie Koła dziękowały Bogu Ojcu za minione lata działalności podczas uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym, sprawowanej przez ks. Macieja Czerwińskiego. Dalsza część obchodów Jubileuszu odbyła się w WDK gdzie przebiegała w atmosferze wspomnień, refleksji, podsumowania minionych lat. Panie zadbały o każdy szczegół uroczystości, m.in. można było zapoznać się z historią Koła, obejrzeć przygotowaną wystawę starych fotografii. Ponadto wystąpił chór „Głos Przemienienia” z Morzewa oraz chór „ Apasjonata” z UTW w Chodzieży. Oczywiście były kwiaty, upominki, pamiątkowe medale i dyplomy dla najbardziej zasłużonych członkiń. Nie zabrakło życzeń składanych przez władze gminy, Radę Sołecką z Panią sołtys na czele czy też koleżanek współpracujących z Kołem. Wójt gminy Kaczory Pan Brunon Wolski – skierował najserdeczniejsze gratulacje oraz wyraz szczerej wdzięczności dla zaangażowania Pań w upowszechnianie kultury i tradycji polskiej wsi. Życzył zdrowia i wszelkiej pomyślności, a także satysfakcji z dalszej działalności na rzecz mieszkańców naszej gminy.

Jubileusz był okazją do uhonorowania zasłużonych członkiń KGW medalami i dyplomami. „Order Serca – Matkom Wsi” otrzymały: Irena Śliwińska, Gertruda Pieścikowska, Krystyna Muszyńska, Teresa Pluciak, Anna Rajek. Natomiast medale za zasługi na rzecz KGW otrzymały: Rozalia Gładych i Gizela Kowalska, a dyplomy za długoletnia działalność i zasługi w Kole otrzymały panie: Helena Misiak, Zofia Fonferek, Mirosława Perska, Eugienia konysz, Genowefa Fonferek, Anna Siekiera, Grazyna Kryger, Urszula Miedzianowska, Krystyna Fonferek. Uroczystość była świetnie przygotowana na której bawiły się członkinie, zaproszeni goście i mieszkańcy Równopola.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}