W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Charytatywny Turniej Siatkarski w Kaczorach

25.09.2015

Charytatywny Turniej Siatkarski w Kaczorach

19 i 20 września Gmina Kaczory wspólnie z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej w Poznaniu oraz Pilskim Towarzystwem Piłki Siatkowej S.A w Pile była organizatorem charytatywnego turnieju siatkarskiego na rzecz Anety Wypych – mieszkanki Kaczor, chorującej na stwardnienie zanikowe boczne.

Turniej odbył się z udziałem drużyn wysokiej klasy i był wyjątkowym, niecodziennym wydarzeniem, pełnym sportowych emocji. W sobotę w hali sportowej w Kaczorach zmierzyły się reprezentacje PTPS Piła oraz PGE Atom Trefl Sopot. Sobotnia rywalizacja zakończyła się wynikiem 3:1 dla drużyny PTPS Piła. W niedzielę z kolei siatkarski z Piły rozegrały spotkanie z mistrzem Białorusi – Zhemchugina Mozyr. W tym spotkaniu również triumfowały pilanki (wynik meczu 3:0) .

Turniej zgromadził wielu mieszkańców gminy, którzy nie tylko oklaskiwali zmagania sportowe, ale także chętnie brali udział w charytatywnej aukcji pamiątek reprezentacji Polski, z której całkowity dochód przeznaczony został na leczenie pani Anety. Wśród wielu cennych pamiątek, które poddano licytacji znalazły się m.in.: koszulka reprezentacji Polski z podpisami mistrzów świata, piłka z podpisami mistrzów świata, czy replika złotego medalu, który rok temu wywalczyła siatkarska reprezentacja Polski.

W finałowej części imprezy Marek Wypych – mąż pani Anety podziękował mieszkańcom gminy, organizatorom turnieju oraz uczestniczącym drużynom za wsparcie przedsięwzięcia.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}