W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Było wędkowanie, spotkanie z klaunem i kąpiel w pianie

09.06.2010

Wędkowanie, spotkanie z klaunem, kąpiel w pianie, konkursy i mnóstwo słodkości – to wszystko czekało na dzieci z gminy Kaczory w minioną sobotę. Powód oczywisty – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Sobota ciekawie zapowiadała się już od samego rana.

O godz. 10.00 Koło PZW w Kaczorach zorganizowało dla najmłodszych zawody spławikowe. Pogoda w pełni dopisała, humory, kibicujący rodzice i  dziadkowie również. W trzygodzinnych zmaganiach wędkarskich wzięło udział 22 zawodników. Łącznie z jeziora Kopcze wyłowiono 7,4 kg ryb. Najlepszym wędkarzem z wszystkich biorących udział, okazał się najmłodszy uczestnik Jakub Błaszczyk. Duże brawa należą się Jakubowi Borzyczkowskiemu i Łukaszowi  Grabarskiemu, którzy również uzyskali najlepsze wyniki w połowach.  Podczas sobotnich zawodów nasi milusińscy brali udział w trzech kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę stanowiły dzieci w wieku 7-10 lat. I tak jak wcześniej było już wspomniane, w tej grupie przodowali: Jakub Błaszczyk (I), Łukasz Grabarski (II) oraz Przemysław Kozera (III). Na pozostałych miejscach uplasowali się: Mikołaj Łapaczyński (IV) i Kacper Woźniak (V). W przedziale wiekowym 11-13 lat najwięcej ryb złowili: Jakub Borzyczkowski (I), Kinga Kozera (II), Paola Tkaczyk i Dominik Borzyczkowski (III). W zawodach wystartowali również: Kamila Romańczak , Michał Nowak, Cezary Panowicz, Kamil Przybylski, Patryk Wojciechowski i Patryk Pilarski.  Wśród najstarszych zawodników (13- 16 lat) klasyfikacja przedstawiała się następująco: Rafał Szykowny (I), Szymon Maśliński i Damian Jarzębak (II), Fabian Wendt (III). W tej kategorii wędkowali także: Mateusz Przybylski, Piotr Figurski i Jakub Grondkowski. Wszyscy zawodnicy za zamiłowanie do wędkowania i chęć udziału otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Urząd Gminy w Kaczorach,  Marka Biedronia z Kaczor i firmę Asta-Net  z  Piły. Ponadto gospodarz koła Kazimierz Odor przygotował nagrody dla najlepszego zawodnika (Jakub Błaszczyk)  i zawodniczki (Paola Tkaczyk).  Zawody tradycyjnie zakończył smaczny poczęstunek pod chmurką.

Sobotnie popołudnie wypełniły atrakcje przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach. Najpierw było spotkanie z kaunem, magiczne sztuczki i tańce. Potem konkursy:  na najładniejszy rysunek, rzut ringiem i  darmowe balony. Wreszcie to co sprawiło najwięcej frajdy: piękne makijaże, dmuchany zamek i kąpiel w pianie. Oj będzie co wspominać…

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}