W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Burmistrz spotkał się z Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich

09.11.2022

Na zdjęciu widać Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory i Panią Sekretarz

Burmistrz spotkał się z Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich…

27 października w sali Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Kaczorach Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Brunon Wolski spotkał się z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Miasta i Gminy Kaczory. Dwa z nich – KGW Dziembowo i KGW Dziembówko zarejestrowały swoją działalność i prężnie działają na rzecz lokalnej społeczności, ale też promują gminę, jej tradycje i przysmaki na terenie kraju. Panie spotkały się z inicjatywy Burmistrza po to by powymieniać doświadczenia, opowiedzieć o procesie rejestracji koła i późniejszym funkcjonowaniu jako zarejestrowane koło. Podczas spotkania Burmistrz zaznaczył jak ważne w lokalnej społeczności są Koła Gospodyń Wiejskich – Widać lukę w miejscowościach, które koła nie posiadają. Sołtys i rada sołecka mają swoje obowiązki, a Panie z koła prężnie działają aby uatrakcyjniać życie lokalnej społeczności. Dzięki Paniom Wieś tętni życiem, a jest to bardzo ważne.

Podczas spotkania padły deklaracje o rejestracjach KGW w pozostałych miejscowościach a także pomocy ze strony Urzędu oraz Pań z Dziembowa i Dziembówka, które przetarły już szlaki. Panie wyraziły chęć działania i wzajemnej współpracy w podejmowaniu działań na rzecz mieszkańców.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}