W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Biegi przełajowe – Ranking Powiatów Województwa Wielkopolskiego oraz Mistrzostwa Wlkp. LZS w Dziembówku

27.02.2014

Biegi przełajowe – Ranking Powiatów Województwa Wielkopolskiego oraz Mistrzostwa Wlkp. LZS w Dziembówku

Bieg przełajowy – to bieg w terenie, najczęściej w lasach, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie bieg jest naturalnie utrudniany przez przyrodę. I właśnie takim urokliwym miejscem są lasy w Gminie Kaczory, a w szczególności trasa w Dziembówku gdzie 8 kwietnia 2014 r. odbył się tam Ranking Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Biegach Przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS i Szkół w Biegach Przełajowych.

Na imprezę wojewódzką zorganizowaną na wysoką skalę, gdzie między innymi organizatorem był właśnie Urząd Gminy Kaczory, Starostwo Powiatowe w Pile, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Pile, PLKS Gwda Piła przyjechało około 1200 zawodników z szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, mieszkańców wsi i miast z 35 powiatów województwa wielkopolskiego. Wójt gminy Kaczory Pan Brunon Wolski powitał biegaczy bez których nie miały by miejsca tego typu zawody, powitał osoby związane z Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych z Przewodniczącym Wielkopolskich LZS w Poznaniu Tadeuszem Tomaszewskim Posłem na Sejm RP na czele, delegację z Starostwa Powiatowego i klubu PLKS Gwda w Pile, burmistrzów i wójtów ościennych gmin, radnych z gminy Kaczory i wiele innych zaproszonych gości.

Zawody rozpoczęły się o godz. 11.30 Ranking Powiatów Woj. Wielkopolskiego odbył się w następujących kategoriach wiekowych: Rocznik 2001, 2002, 2003 – dziewczęta 800m, chłopcy 1000m. Rocznik 1999 i 2000 – dziewczęta 1000m, chłopcy 1500m. Z Gminy Kaczory wśród dekorowanych zawodników znaleźli się: Adam Stodolski uczeń I klasy (1000m) zajął 6 miejsce oraz Sebastian Maślanka III klasa (1500m) zajął 5 miejsce uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach. Tuż za podium z Gminy Kaczory znaleźli się: VII pozycja Radosław Truszkowski SP Dziembowo, IX Dawid Bartczak, a XV Jakub Habet uczniowie Kaczorskiego Gimnazjum.

Wśród wielu startujących były też sportowe niepowodzenia, wynikające z nieprzewidywalnych wydarzeń losowych. W takim zdarzeniu uczestniczyła uczennica Gimnazjum w Kaczorach, Michalina Makowiecka, która na starcie w tłoku przewróciła się, tracąc tym samym szansę na wysokie medalowe miejsce. Właśnie taka przygoda spotkała na co dzień zawodniczkę PLKS „Gwda” Piła, czwarta na Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS. Mimo upadku w wyniku ambitnej postawy Michaliny, zajęła jeszcze w gronie ok. 100 startujących, wysokie siódme miejsce. Wśród dziewcząt na wysokich pozycjach uplasowały się : Katarzyna Pufal i Roksana Szłapa na dystansie 1000m, rocznik 1999 uczennice Gimnazjum Kaczory.

Natomiast Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS odbyły się na dystansie 1500m dla kobiet, a 2000m dla mężczyzn. Dla zwycięscy w biegu głównym nagrody ufundował Wójt Gminy Kaczory Brunon Wolski. I tak dla Najlepszej Seniorki nagroda trafiła w ręce Pani Magdaleny Lewandowskiej z Wrześni, a najlepszego Seniora trafiła w ręce Pana Patryka Piotrowicza.

Znakomicie przygotowana impreza przebiegała sprawnie i bez żadnych przeszkód. Dla każdego uczestnika czekał ciepły poczęstunek i napoje przygotowane przez wspaniałe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dziembówku z Przewodniczącą Bożeną Jaworską na czele. A nad całym przebiegiem imprezy czuwał sołtys wsi Dziembówko Pan Jan Robakowski. Imprezie towarzyszyła odświętnie ubrana, wspaniale koncertująca Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach pod batutą Zdzisława Nawrota. Wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie zawodów na tak szeroką skale należą się ogromne podziękowania.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}