W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę

24.05.2011

Takie hasło przyświecało wszystkim odwiedzającym Gminną Bibliotekę Publiczną w Kaczorach w dniach 8 do 15 maja. I tak swą przygodę z Biblioteką rozpoczęły przedszkolaki z Kaczor. Jako pierwsza o swojej pracy opowiedziała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach Pani Jadwiga Wojnicka. Nie zabrakło też tradycyjnie krótkiej czytanki dla najmłodszych.

W kolejnym dniu najpiękniejsze wierszyki polskie czytała przedszkolakom wiceprzewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Wienke.

Również w Filii w Śmiłowie miały miejsce wizyty przedszkolaków. Jako pierwsza dzieciom czytała Barbara Świercz. W kolejnym dniu przedszkolaki ciekawie spędziły poranek w towarzystwie Radnego Rady Gminy w Kaczorach Radosława Górki, który przeczytał jedną z „Lektur przedszkolaka”.

Dzięki współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Pile w ramach Nadnoteckich Dni Literatury Kaczorską Bibliotekę odwiedził Mieczysław Ślesicki. Jeden z najciekawszych pisarzy ostatnich lat traktujący o problemach epoki transformacji i ostatnich lat PRL-u. W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie klasy III Gimnazjum, którzy wykazali się świetną znajomością historii współczesnej Europy. Młodzież zadawała wiele pytań świadczących o zainteresowaniu poruszanym tematem.

W ramach tego samego projektu w Śmiłowie gościł Jerzy Utkin. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej.

Spotkań z czytelnikami było tak wiele, że trwały jeszcze w kolejnym tygodniu. Odbyło się po raz kolejny Święto Polskiej Niezapominajki obchodzone przez Koło Przyjaciół Biblioteki.

Do Kaczor przyjechała także autorka baśni i bajek dla dzieci Wioletta Piasecka, która w stroju wróżki bawiła się z uczniami klasy pierwszej w Kaczorach. Każde z dzieci wylosowało wróżbę z przepowiednią na dalsze życie. Czeka ich więc świetlana przyszłość jako gwiazdy estrady, naukowcy, szefowie wielkich firm. Każdy dodatkowo potarł czarodziejski pierścień spełniający każde życzenie. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Morzewie odwiedzili Bibliotekę i zaznajomili się z jej działalnością, gromadzonymi zbiorami, źródłami informacji.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}